Skandal paylaşıma Böke ve Yücel'den tepki: Tire'ye gitmediler

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ve İl Başkanı Deniz Yücel bugün Tire’de gerçekleştirecekleri saha çalışmasını iptal etti. Böke ve Yücel'in iptale gerekçe olarak İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’a sosyal medya paylaşımı nedeniyle tepki gösterdiği için olduğu öğrenildi.

Skandal paylaşıma Böke ve Yücel'den tepki: Tire'ye gitmediler

CHP’nin iki günlük saha çalışması bugünkü durakları Bayındır, Tire, Kiraz ve Beydağ ilçeleriydi.

Gruplar halinde çalışmalarını sürdüren heyetlerden Tire’ye gidecek heyette kriz çıktı.

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ve İl Başkanı Deniz Yücel, İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’a tepki göstererek programını iptal etti. İptalin gerekçesi olarak Şenoyar’ın dün sosyal medya hesabından bir konuya dikkat çekmek için ‘kadın bedenini’ kullanması olduğu öğrenildi.

Öte yandan programa CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat öncülüğündeki heyetin Tire’deki programa devam ettiği ve çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

AK PARTİLİ KADINLAR DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Konuyu gündeme getiren AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Dilek Yıldız Büyükdağ, Şenoyar'ın söz konusu paylaşımına tepki göstererek, ‘’CHP Tire İlçe Başkanı’nın kadın cinsiyeti üzerinden mesaj verme çabası, acziyet olduğu kadar; hemcinslerimize hakarettir’’ demişti.

ŞENOYAR SESSİZLİĞİNİ KORUYOR

Öte yandan Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, konuyla ilgili sessizliğini koruyor. Kamuoyuna herhangi yazılı bir açıklama yapılmadı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0