Serdar Aksoy'dan 'satış yetkisi' kararı sonrası açıklama: Menemen tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

Menemen Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında, Seyrek Villakent Mahallesi’nde bulunan belediyenin 1 milyar 600 milyon TL değerindeki arazinin satış yetkisinin belediye başkan vekiline ve belediye encümenine verilmesi önergesi oy çokluğuyla kabul edildi.

Serdar Aksoy'dan 'satış yetkisi' kararı sonrası açıklama: Menemen tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

Mülkiyeti belediyeye ait olan 1 milyon 600 bin metrekarelik Seyrek Villakent Mahallesi’ndeki parsellerin kat karşılığı satışı, takası, yap-işlet-devret modeli hasılat paylaşımlı kat karşılığı verilmesi, inşaat sözleşmesi yapılması için belediye başkan vekiline ve belediye encümenine yetki verilmesi önergesi Menemen Belediye Meclisi Ekim ayı olağan toplantısında oy çokluğuyla kabul edildi.

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, dün belediye meclisinde kabul edilen satış yetkisi kararı sonrası sosyal medya hesabından sert bir açıklama yaptı.

Aksoy, kararı kara bir leke olarak nitelendirirken şu ifadeleri kullandı;

"Değerli Hemşerilerim; Menemen Belediye Meclisinde; Seyrek arazileri ile ilgili 1.600.000m2 lik alanın satış kararı maalesef Menemen tarihine KARA BİR LEKE olarak geçmiştir.Menemen; bu kararı alanları hiç bir zaman affetmeyecek. Menemen’in çakıl taşını satmadım ve satmayacağım. Millet iradesinin, Menemen Halkının iradesinin yok sayılması mümkün değildir. Halkın iradesi esastır. Bu kararı Menemen Belediye Başkanı olarak mahkemeye götüreceğimi tüm kamuoyuna bildiririm. GİDERAYAK, alelacele alınmış bu karar vicdan sahibi her vatandaşımız için yok hükmündedir."

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0