Menderes'te Halk Dansları Kursu kayıtları başlıyor

Menderes Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından verilecek halk dansları kursu için kayıtlar başlıyor.

Menderes'te Halk Dansları Kursu kayıtları başlıyor

Raks-ı Anadolu adıyla bu yıl 12’ncisi düzenlenecek halk dansları kursuna vatandaşlar 14 Ekim Cuma günü saat 15.00’de Görece Düğün Salonu, 15 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de Menderes Belediyesi Amfi Tiyatroda başvuru yaparak katılabilecekler. Menderes’te ikamet eden, ilköğretim ikinci sınıftan itibaren her yaştan insanın katılabileceği eğitimler ücretsiz olacak. Ekim ayında başlayacak kurslar haziran ayında sona erecek.

Verilecek kurslarda tüm yörelere ait Türk halk oyunları öğretilecek. Eğitim sonunda ise düzenlenecek halk dansları gecesinde tüm öğrenciler sahne alarak bir sezon boyunca öğrendikleri halk danslarını sergileyecekler.

“BU TARZ UZUN SOLUKLU ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ”

Halk dansları kurslarının Menderes’te her yıl heyecanla beklendiğini ifade eden Menderes Belediye Başkan Vekili Erkan Özkan, “Halk dansları eğitimleri farklı kültürlerden ve yörelerden farklı ezgiler ile şekillenen, kendi kültürünün yanında farklı kültürleri de tanımak isteyen ve eğlenirken sosyalleşmeyi de beraberinde getiren bir etkinliktir. Belediye olarak bu tarz uzun soluklu etkinliklere önem veriyoruz. Her sene yoğun katılım ile gerçekleşen kursumuz sonrası düzenlediğimiz gecede ise kursiyerlerimiz sezon boyunca öğrendikleri halk danslarını sergileme fırsatını yakalıyorlar. İlçemiz de bir gelenek haline gelen halk dansları kursumuza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0