Memleket Partili Oğuz Şenoyar’a kapıları kapattı: Mümkün değil!

Sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım nedeniyle görevden alınan CHP Tire eski İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın Memleket Partisi’ne geçip geçmeyeceğine ilişkin bir gazeteye yapmış olduğu açıklamalara Memleket Partisi İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz yanıt verdi.

Memleket Partili Oğuz Şenoyar’a kapıları kapattı: Mümkün değil!

Tire’de kurulması planlanan mermer ocağına dikkat çekmek için sosyal medya hesabından yaptığı yarı çıplak bir kadın görselli paylaşım nedeniyle büyük tepki toplayan CHP Tire eski İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu’nun kararıyla görevden alınmıştı.

Hakkında partiden ihraç istemiyle disiplin dosyası da oluşturulan Şenoyar, bir gazeteye yaptığı açıklamalarda Memleket Partisi’ne geçeceği yönündeki iddialara “Ben hiçbir zaman güçlüden yana olmadım, hep haklıdan yana olurum. Ben, imza kampanyasında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında taş gibi durup, Muharrem İnce beni telefonla arayıp oy istediğinde ‘ben size oy vermem’ demişim. Bir de bununla ilgili o günlerden bugünlere sürekli saldırılara uğramışım. Bir de bununla ilgili o günlerden bugünlere sürekli saldırılara uğramışım. Hatta bu saldırılar karşısında ilde de bana karşı antipati oluşturulmuş. Haksızlığın en ileri seviyesini yaşamışım. Tüm bunları yaparken CHP’ye sahip çıkmışım, hiçbir şekilde çizgimde değişiklik olmamış, Genel Başkanımızın başarılı ivmesini takip etmişim. Herkes disipline verilebilir ama benim geçmişte yaptıklarım, partinin kurucu üyesi olmam, çizgimde hiçbir sapma olmaması… Bunların hepsinin değerlendirileceğini düşünüyorum. Disiplin Kurulu’ndaki arkadaşların hem vicdanlarıyla hem akıllarıyla hem de benim bu partiye emek verdiğimi göz önüne alarak karar vereceğinden şüphem yok” yanıtını vermişti.

“MEMLEKET PARTİSİ’Nİ KULLANARAK SİYASET YAPMAYA KALKMASIN”

Şenoyar’ın bu sözlerine Memleket Partisi’nden ilk tepki İzmir İl Başkanı Cüneyt Oğuz’dan geldi. Konuya ilişkin Ege Postası’na konuşan Oğuz, Şenoyar’ın açıklamalarını ‘talihsizlik’ olarak değerlendirdi.

Şenoyar’ı parti olarak kabul etmelerinin mümkün olmayacağının altını çizen Oğuz, “Memleket Partisi hiçbir zaman CHP’den görevden alınanların veya atılanların kabul gördüğü bir parti değildir.  Memleket Partisi temiz, dürüst ve şeffaf siyaset yapma anlayışını benimsemiş ve bu özellikleriyle toplumda kabul gören bir siyasi partidir. Özellikle sosyal medyada cinsiyet ayrımcılığı yaparak yakışıksız paylaşımlarda bulunan birisiyle siyaseten aynı noktada buluşmamız mümkün değildir. Sayın Şenoyar Memleket Partisi’ni kullanarak siyaset yapmaya kalkmasın, kendisiyle hiçbir koşulda görüşmemiz mümkün değildir. Kendisinin dengesiz, tutarsız ve oportünist politikalarıyla zaten CHP’de yeterince yıpranmıştır. Bu anlayıştaki birisini bizim kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir” ifadelerini kullandı. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0