KPSS ÜCRETLERİ ADAYLARI İSYAN ETTİRDİ!

KPSS Giriş Ücreti Cep Yakıyor

KPSS ÜCRETLERİ ADAYLARI İSYAN ETTİRDİ!

Bugün başlayacak olan KPSS başvuru süreci için gözler ÖSYM’den gelecek olan son dakika açıklamasına çevrildi. A Grubu ve Öğretmenlik, Alan Bilgisi, ÖABT oturumlarına katılacak olan vatandaşlar bu noktada ÖSYM AİS ekranı üzerinden işlemler gerçekleştirilecek. Ağustos ayında düzenlenecek olan sınava katılım sağlayacak olan adayların 14 Haziran’a kadar başvurularını gerçekleştirmesi gerekiyor.

Her sene artan KPSS fiyatları, sınava katılmak isteyen adaylara zor anlar yaşatıyor. Bu seneki rakam da endişeyle beklenirken, KPSS 2021 sosyal medyanın gündemine oturdu.

2021 KPSS NE ZAMAN YAPILACAK?

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 1 Ağustos'ta, KPSS Alan Bilgisi 1. gün oturumları 7 Ağustos'ta, 2. gün oturumları 8 Ağustos'ta yapılacak. 2021 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 15 Ağustos'ta düzenlenecek.

KPSS BAŞVURU NASIL YAPILIR?

KPSS başvuruları henüz başlamadığı için ÖSYM'de aktif bir KPSS linki bulunmuyor. Ancak KPSS başvuru ekranı bugünden itibaren aktif olacak. ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan Aday İşlemleri sisteminde "Güncel İşlemler" bölümünden 2021- KPSS Başvuru butonuna tıklanır. Buradan girilecek olan sınavlar seçilir. Öğretmenlik için sınava girecek olan adaylar KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarını seçer. Üç oturum için ayrı ayrı ödeme yapılması gerekir. Sınav merkezleri de seçildikten sonra ödeme işlemi gerçekleştirilir.

2021 KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

2021 KPSS başvuruları 28 Mayıs Cuma günü başlayacak ve 14 Haziran tarihinde sona erecek. Geç başvurular ise 22-23 Haziran tarihlerinde alınacak. Sınav sonuçları ise 16 Eylül'de açıklanacak.

2021 LİSANS KPSS BAŞVURU ÜCRETİ

2021 yılı KPSS oturumları için güncel sınav ücreti henüz açıklanmadı. Ancak geçen yıl her bir oturum için KPSS başvuru ücreti 80 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl bu ücretin yüzde 29 zamlı olması bekleniyor. Bu yılki KPSS ücretleri açıklandığında haberimizde yer alacak.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0