KADİR ŞEKER’İN DAVASI ONANDI

Kadir Şeker'in cezası onandı

KADİR ŞEKER’İN DAVASI ONANDI

Konya’da şiddet gören bir kadına yardım ederken çıkan tartışmada şiddet failini kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker hakkında verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası İstinaf Mahkemesi tarafından onandı.

Konya’da geçtiğimiz yıl Ayşe Dırla isimli bir kadının darp edildiğini görmesi üzerine olaya müdahale eden ve burada çıkan tartışmada Özgür Duran’ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne sebep olan Kadir Şeker hakkında yerel mahkemenin verdiği 12 yıl 6 ay verilen hapis cezası İstinaf Mahkemesi’nce onaylandı.

Her iki tarafın da istinaf talepleri reddedilerek dava dosyası Yargıtay’a gönderildi. Şeker’in avukatı Emrah Daylan, karara itiraz edeceklerini belirterek, ”Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ve bizim hapis cezasındaki indirim talebimizi reddetti. Dosya Yargıtay’a gönderildi. Biz de karar itiraz edeceğiz” dedi.

Kadir Şeker’in babası Cengiz Şeker, karara tepki gösterdi. Karara şaşırdıklarını söyleyen baba Cengiz Şeker; “Üzgünüz. Kadir bu cezayı hak etmedi. Bu cezanın nasıl verildiğini anlamadım. Aklım almıyor. Türk milleti adına karar verdiklerini söylüyorlar. Türk milleti bunu kabul etmiyor. Kasten adam öldürme yok ortada.”

Kadir Şeker ile de telefon görüşmesi yaptığını aktaran baba Şeker, “Kadir üzülüyor. O da bunu hak etmediğini söylüyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2021, 16:30

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0