CHP’li Purçu derin yoksulluğu gözler önüne serdi

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, dezavantajlı mahallelerde yaşanan sorunları gözler önüne serdi. Büyük İzmir mikrofonuna konuşan CHP ‘li Purçu, iktidara seslenerek, ‘’ Siz eğer bu ülkeyi seviyorsanız bırakın, Millet İttifakı gelip düzeltsin’’ dedi.

CHP’li Purçu derin yoksulluğu gözler önüne serdi

CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Hilal Mahallesi’ne yaptığı ziyarette dezavantajlı mahallelerde yaşanan derin yoksulluğu anlattı. 

Hilal Mahalle muhtarlığına giden Purçu, icra dosyalarını göstererek, ‘’ Ülke yoksullaştı, vatandaş çaresizleşti. Borcunu ödeyemediği için elektriği kesik. Hükümet vatandaşı görmüyor mu? Bu hükümet artık vatandaşın derdine care olamıyor. 18 yaşına gelmiş her bireyin bankaya borcu var. Vatandaş artık ne yapacağını şaşırdı’’ ifadelerine yer verdi. 

Roman mahallelerinde uyuşturucu kullanım ve satıcılık oranında yaşanan artışa dikkat çeken Purçu, ‘’Vatandaş yoksulluktan uyuşturucu satmaya başladı. Özellikle yoksul mahallelerde uyuşturucu satıcılığı ve kullanımı arttı. Uyuşturucu kullanımı oranı Avrupa’nın 4-5 katı. Dünayda ilk üçteyiz. Bunlar bu hükümet döneminde oldu. Siz eğer bu ülkeyi seviyorsanız bırakın, Millet İttifakı gelip düzeltsin’’ dedi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0