CHP’li Bakan’la İçişleri Bakan Yardımcısı arasında ‘polise yumruk’ polemiği

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ile İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydemir’in polise yumruk atması olayı üzerinden sosyal medyada tartıştı.

CHP’li Bakan’la İçişleri Bakan Yardımcısı arasında ‘polise yumruk’ polemiği

İstanbul’un Kadıköy ilçesinde önceki gün PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan’a uygulanan görüş yasağını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe polis müdahale etti. Taraflar arasında çıkan arbedede HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydemir’in bir polise yumruk attığı görüntüler kamuoyunda büyük tepki çekti.

ERSOY: BAKAN’DAN HİÇ SES ÇIKMADI

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ise yaşanan bu olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, son dönemde polis intiharlarını sık sık gündeme getiren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a tepki gösterdi. Bakan’ı olaya karşı sessiz kaldığı gerekçesiyle eleştiren Ersoy, “HDP’li vekiller polisimize saldırdı.Hesabı elbette sorulacak. Birçok kesim de kınadı. Ancak her vesileyle polisin yanında olduğunu açıklayan Murat Bakan’dan hiç ses çıkamadı.Polise şiddet PKK’nın emir erlerinden gelince bazıları neden kör,sağır ve dilsiz olmak zorundalar acaba?” dedi.

BAKAN: HAYATIMIZ SİZİN GİBİ SOSYAL MEDYADA GEÇMİYOR

Bakan ise Ersoy’a “Mehmet Ersoy, nereden çıkardın ses çıkarmadığımı ya da çıkarmayacağımı sizin gibi hayatımız sosyal medyada geçmiyor sen dedin diye değil yürekten hissederek söylüyorum. Her kim bu ülkenin polisine, askerine elini uzatıyorsa eli kırılsın, hakaret ediyorsa dili kurusun” yanıtını verdi.

ERSOY: TEBESSÜMLE KARŞILIYORUM

Bakan’ın bu sözlerinin ardından bir kez daha paylaşım yapan Ersoy, “Polisimizin sorunlarına bu kadar duyarlı bir vekilimizin Ülkemizin gündeminde ve bütün haber kanallarında yoğun bir şekilde yer alan bir mağduriyet ve uygulanan şiddetle ilgili olarak, tam 24 saat ve benim twitimden hemen sonra yaptığı bu açıklamayı tebessümle karşılıyorum” ifadelerini kullandı.

BAKAN: SORUMLULUKLARININ ALTINDA EZİLMEYE DEVAM ET

Murat Bakan da Ersoy’a “Polisimize şerefsiz diyen vekilinizle ilgili ne yaptınız? Özür diledi konu kapandı öyle mi? Ya polisimizi sıraya dizen vekil çocukları? Şırnaktaydın Mehmet Ersoy, intihar eden polisimiz Alpaslan Soylu ilgili soruşturma ne oldu? Gülmeye sorumluluklarının altında ezilmeye devam et!” şeklinde yanıt verdi.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0