CHP'li Çapın'dan Cumhur İttifakı'nın 'çöp' eleştirilerine yanıt

CHP Bornova İlçe Başkanlığınca düzenlenen ‘Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Kahvaltısı’nda 700 partili, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, İlçe Başkanı Ertürk Çapın, il başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri ve meclis üyeleriyle buluştu. Çapın, “yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz. AKP ve MHP Bornova İlçe Başkanları açıklama yaptıkları konuda dersini iyi çalışmalı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamazsınız!” dedi.

CHP'li Çapın'dan Cumhur İttifakı'nın 'çöp' eleştirilerine yanıt

Birlik, beraberlik mesajlarının verildiği kahvaltıda konuşan CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, “bugün uzun bir aradan sonra bir arada olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa yoğun bir mesai içinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bir buçuk yıllık pandemi döneminde de ilçe örgütü olarak vatandaşlarımızın yanında olduk, sıkıntılarına çare üretebilmek için çalıştık. Bundan sonra da belediye başkanımızla sokak sokak ziyaretler gerçekleştirecek, esnafımızla buluşacak, vatandaşlarımızın kapısını çalmaya devam edeceğiz. Örgüt olarak üzerimize düşen tarihi sorumluluğun bilincinde ve farkındayız. Yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi. 

“BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLAMAZSINIZ” 

 AK Parti ve MHP Bornova İlçe Başkanlarını eleştirerek sözlerine devam eden Çapın, “AK Parti ve MHP Bornova İlçe Başkanları teknik bir konuda demeç veriyorsa dersini iyi çalışmalı ve kendilerini rezil etmemeli. AKP Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki sanayi atıklarının çöp olduğunu iddia ederek Bornova Belediyemizin bu çöpleri toplamadığını ve görevini yapmadığını söylüyor. Sayın başkan lütfen açıklama yaptığınız konu hakkında önce bilgi sahibi olunuz. Onlar evsel atık değil, sanayi atığı ve sanayi atığı normal çöp gibi toplanamaz. Bu konuyla ilgili yönetmelik açık. Belediyeler evsel atıkları toplar. Sanayi atıklarını toplamak Bornova Belediyemizin sorumluluğunda değildir, site yönetiminin sorumluluğundadır. Aynı şekilde MHP Bornova İlçe Başkanı Turhan Otlu da Bornova Belediye Başkanımız Mustafa İduğ'u Pınarbaşı'ndaki taş ocaklarına karşı sessiz kalmakla suçluyor. Sayın Otlu o maden ocağının ÇED Raporu 2008 yılında sizin ortağınız AKP tarafından verildi. Gelin birlikte bir basın açıklaması yapalım; bu ruhsat iptal edilsin diye. Fakat açıklamadan sonra 24 saat o koltukta kalabilir misiniz onu bilmiyorum. Sayın ilçe başkanlarım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamazsınız. Siz bizi değil kendinizi, ülkeyi yönetemeyen iktidarı eleştiriyorsunuz” dedi. 

“KAYNAĞI KENDİ İÇİNDE PROJELERLE KENTİMİZE YATIRIMLAR YAPIYORUZ” 

CHP’nin büyük bir aile olduğunu söyleyerek açıklamalarına başlayan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, “göreve geldiğimiz günden bu tarafa öz kaynaklarımızla Bornova’mıza hizmet ediyor, kaynağı kendi içinde projelerle kentimize yatırımlar yapıyoruz. Biz Bornova Belediyemizin, kentimizin geleceğine yatırım yapıyoruz. 165 tane aracımızı uzun yıllar hizmet etmesi için belediyemize kazandırdık. Asfalt üretim tesisi kuruyoruz ve Bornova’mızın en az 30 yıl yol sorununu ortadan kaldırıyoruz. Türkiye’nin kanayan yarısı yurt sorununa ivedilikle el attık, yüzlerce öğrencimizin barınma problemini çözdük, yurtlarla ilgili yatırımlarımıza kapasite artışlarına devam ediyoruz.

Bornova Belediyemizin öğrenci yurdu kapasitesini 1000 kişiye taşıyacağız. Örnek fiziki yatırımlarımızla yaşama değer katan; çoğulcu, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla hizmet üretmeye devam edeceğiz. CHP kadroların partisidir ve partimizden aldığımız disiplinle halkımıza hizmet ediyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu 1989 ve 1994 yılında partimize verilen şansın iyi değerlendirilemediğini ısrarla vurguluyor. Şimdi fırsat geldi genel başkanımız önderliğinde Milletvekillerimizle, İzmir’de Tunç Başkanımızla, tüm Türkiye’deki belediye başkanlarımızla, il ve ilçe başkanlarımızla, yöneticilerimizle ve tüm kadrolarımızla birlikte iktidara yürüyoruz" dedi.  

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0