CHP İzmir İl Yönetiminde görev değişiklikleri

CHP İzmir İl Yönetimi haftalık olağan toplantısını İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda yönetim içinde önemli değişiklikler yapıldı.

CHP İzmir İl Yönetiminde görev değişiklikleri

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel başkanlığında bugün gerçekleşen toplantıda yeni görev dağılımı yapıldı. İl başkanı Deniz Yücel’in yaptığı görev değişiklikleri hakkında il yönetim kurulunu bilgilendirdiği toplantıda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’üncü yıldönümü sebebiyle, il başkanlığının düzenleyeceği tören hakkında da karar alındı.

Parti örgütlerden sorumlu il başkan yardımcıları görevlerinde değişikliğe gidildi. 

Daha önce sivil toplum ve sendikalardan sorumlu olan Sedredil Coşkuner, 2’nci Bölge Parti Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Hemşehri Derneklerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Yüzer ise 1’nci Bölge Parti Örgütlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 

Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde değişiklik yapılmadı. İsfahan Naki, Çetin Özdemir ve Köksal Yıldırım yine yerel yönetimlerden sorumulu olarak görev yapacaklar.

Aygül Eryılmaz'ın yeni görevi ise Seçim İşleri ve Seçim Güvenliğinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı olacak.

İpek Onbaşıoğlu Menderes bölgesinden, Özcan Durmaz ise Bakırçay bölgesinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevine getirildi. 

Emek Büroları ve Sendikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ise Özkan Tice oldu.

Yeni oluşturulan Siyasi İşler ve Propagandadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı görevine Şener Akdemir getirildi. 

İl Sekreterliği görevine Fulya Alçay’ın yerine Ahmet Yıldız getirildi.

Alçay ise Kadın, Kadın Politikaları, Kültür, Sanat, Sağlık İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 

YÜCEL: BU BİR BAYRAK DEĞİŞİMİ

Aynı toplantıda, yönetim kurulu üyelerin sorumlu oldukları ilçelerde de yeni görevlendirmeler yapılırken, görev değişikliklerine ilişkin açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, çok uzun süredir birlikte görev yapan bir kurul olduklarını ifade ederek, yaşananın bir bayrak değişimi olduğunu belirtti. Yücel şunları söyledi:

"Kendi kendimizi övmemiz veya başarılı bulmamız söz konusu olamaz ama çok uzun süredir uyum içinde çalışan bir il örgütüyüz. Bugüne kadar tüm arkadaşlarım aldıkları görevlerin hakkını vermek için özveriyle çalıştılar ve başarılı işlere imza attılar. Tüm arkadaşlarımız verilecek her görev için yeterli donanıma ve tecrübeye sahipler.  Bugüne kadar hiçbir yol arkadaşım kendisi için bir makam veya ayrıcalık talep etmedi. Kendilerine verilen farklı görevleri layıkıyla yerine getirdi. Biz çok dinamik bir örgütüz. Tüm arkadaşlarımızın farklı yönetimsel becerileri var. Ben de bu beceri ve tecrübelerin harmanlanması, tüm arkadaşlarımızın farklı görevlerde de partimize faydalı olması için çabalıyorum. Bu aslında bir bayrak değişimi ve daha önceleri de bu tür değişimlerin hem verimi hem de çalışmalarımızın etkinliğini artırdığını görmüştük. Bu bayrak değişimiyle de tüm yönetim kurulu olarak yine birlik ve dayanışma içinde, özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Asıl olanın bizler veya makamlarımız değil, CHP ve milletin kurtuluşu için iktidarın kazanılması yolunda yapılacak çalışmalar olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle arkadaşlarımın yeni aldıkların görevlerde başarılı olacaklarına ve yine birlik içinde çalışacağımıza kimsenin şüphesi olmasın. Bizi Saray düzeninden ayıran şey, milletin kurtuluşu yolunda kendi çıkarlarımızı, makamlarımızı düşünmememizdir. Görev yaptığım 30 yönetim kurulu arkadaşımın tamamı, bu yolda örgüt emekçisi ve vatan sevdalısıdır. Aynı bilinçle İzmir, Türkiye ve partimiz için çalışmaya devam edeceğiz."

19 MAYIS KARARI

Kurul toplantısında ayrıca, önümüzdeki haftalarda milletvekillerinin de katılımıyla yapılacak çalışmaların arttırılması, ilçe örgütleriyle topyekun saha çalışmaları planlanması hakkında, ön hazırlık yapılması hakkında mutabık kalındı. İl Yönetim Kurulu toplantısında aldığı kararla, bu yıl 103’üncü yıldönümü kutlanacak olan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için, 19 Mayıs 2022 Perşembe günü, saat 14.00’te, İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunum ve kutlama töreni düzenlenmesine karar verildi. Örgüt tarafından katılımın yoğun olması talep edildi. 

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0