Beydağ, Çomaklar’daki Kestane Festivali ile Şenleniyor

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 6 Kasım 2022 Pazar günü saat 12.00’da Çomaklar Mahallesi’nde İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa yapılacak olan 3. Kestane Festivaline herkesi davet etti.

Beydağ, Çomaklar’daki Kestane Festivali ile Şenleniyor

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 6 Kasım 2022 Pazar günü yapılacak olan Kestane Festivaline herkesi davet etti. Bu yıl 3.’sü yapılacak olan ve Beydağ’ın lezzetli ve kıymetli ürünü kestanesinin tanıtımının amaçlandığı 3. Kestane Festivali programı da belli oldu. Önceki yıllarda Kestane Festivali’nde yapılan birçok etkinliklerin ardından bu yıl da aynı şekilde birbirinden farklı etkinlikler yapılacak. Önceki yıllarda Beydağ Belediyesi tarafından yöresel keşkek, fırında kestane, ızgara kestane, yahni kestane, yayık ayran ve gözleme ikramında bulunulmuştu.

Birbirinden Lezzetli ve Çeşitli İkramlıklar Bu yıl da yöresel keşkek, fırında kestane, ızgara kestane, yahni kestane, Beydağ Belediyesi arazilerinde üretilen saleplerden sıcak salep, steviadan irmik helvası ve stevia(şeker otu) şerbeti ikramında bulunulacak. Bu sene 6 Kasım’da da Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar “Hepimize kışı sevdiren mükemmel tattaki Beydağ Kestanemizi tatmayı kaçırmayın” diyerek herkese festivale davet etti.

Çomaklar’da Kestane Zamanı

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, festivale herkesi davet ederek, “6 Kasım Pazar günü Çomaklar Mahallemizde saat 12.00’da İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz festivalimiz başlayacak. Başkan Yılmazlar, “6 Kasım Pazar günü saat 12.00’da başlayacak olan festivalde Beydağ’ımızın meşhur kestanesini tanıtmaya çalışacağız. Beydağ’ın en lezzetli ve en iyi kestanesini seçeceğimiz kestane yarışmamız da olacak. Değişik etkinlikler olacak. Bando takımı ile başlayacak ve çeşitli folklor oyunları ile devam edecek olan festivalimize İzmir’li ve bütün Türkiye’den vatandaşlarımızı bekliyoruz. Amacımız buralarda hepimizin bildiği ama yeterince tanınmayan kestanemizi hemen hemen herkesin bilmesini, tanımasını sağlamak ve Beydağ için çok girdi sağlayacak, çiftçimizin ekonomisine katkı sağlayarak, daha çok bilinirliğini sağlamaktır.” diye konuştu.

Lezzet ve Müzik Şöleni

6 Kasım Pazar günü saat 12.00’da Beydağ Çomaklar Mahallesi’nde halkoyunu gösterileriyle kestane bereketinin güzelliği herkesle paylaşılacak. 6 Kasım Pazar günü saat 14.00’te Çomaklar Mahallesi’nde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası festival katılımcılarına müzik ziyafeti yaşatacak. Festival boyunca katılımcılara kestane ile hazırlanan lezzetler ikram edilecek. 6 Kasım Pazar günü Beydağ Çomaklar Kestane Festivali’nde tüm Beydağ ve İzmirliler ve vatandaşlar kestaneye doyacak.

Kestane bizden eğlenmesi sizden

Eğitim, kültür, sanat ve spora verdiği önemle dikkatleri üzerine çeken Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, “Kestane bizim çok önemli bir değerimiz. Beydağ’ımızın her alanda anılması ve tanıtılması için elimizden geleni yapacağız. Bunu da bu sene 3.Kestane Festivalimiz ile taçlandırmak istedik. Kestaneler bizden, eğlenmesi sizden.” açıklamasında bulundu.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0