Başkan Arda'dan CHP'li 6 meclis üyesi için disiplin hamlesi!

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın bir önceki Gaziemir Belediye Meclisi’nde gündeme gelen ve belediyenin bir taşınmazdaki hisselerinin satışını öngören önergeye ‘ret’ oyu kullanan CHP’li 6 meclis üyesi hakkında grup kararına uymadıkları gerekçesiyle disiplin işlemi yapılması talebiyle CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e dilekçe verdiği öğrenildi.

Başkan Arda'dan CHP'li 6 meclis üyesi için disiplin hamlesi!

Geçtiğimiz ay Gaziemir Belediye Meclis’nde yaşanan ve CHP grubu içerisinde çatlağa neden olan ‘satış’ krizi İl Başkanlığı’na taşındı.

Edinilen bilgilere göre; Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, bugün İl Başkanı Deniz yücel ile özel bir görüşme yaptı. Arda, geçtiğimiz ay gündeme gelen ve belediyenin payının bulunduğu bir arsadaki payını satma önergesini reddeden CHP’li 6 meclis üyesi için disiplin dilekçesi verdiği öğrenildi.

Arda’nın, CHP’li Meclis üyeleri Ünal Işık, Emin Aksoy, Bengü Sayköse, Murat Serin, Cemal Çalışkan ve Nevin Mutlu hakkında grup kararına uymadıkları gerekçesiyle disiplin işlemi yapılmasını talep ettiği iddia edildi.

Arda’nın disiplin hamlesinin perde arkasında ise belediyenin de ortağı olduğu bir taşınmazın hissedarlarına satışı olduğu ileri sürüldü. 

MECLİSTE NE OLMUŞTU?
Gaziemir Belediyesi Eylül ayı meclisinde belediyenin 108 metrekare hisse sahibi olduğu 294 metrekarelik taşınmazdaki hissesinin, hissedarlarına satışı önergesi gündeme gelmişti. Ancak ilk olarak meclis grubuna hissenin 50 metrekare olduğunu söylenmiş ve komisyon raporlarında payın 108 metrekare olduğu ortaya çıkmıştı. Meclis grubunun ise; hissenin satışı durumunda 200 bin lira alınacağı ancak kat karşılığı alınırsa 500 bin liralık bir bedelin söz konusu olduğunu ifade ederek satışa karşı çıkmıştı. İlgili önergenin İmar Komisyonunu ilgilendirmesi ve imar konularında grup kararı alınamaması nedeniyle konuya ilişkin grup kararı alınamamıştı. Meclise gelen önerge ise AK Parti ve bağımsız meclis üyeleri ile bazı CHP’li meclis üyelerinin de ‘ret’ oyu ile oy çokluğu ile reddedilmişti.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0