"AÇIKLAMAYI NEDEN VALİ YAPTI?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.

"AÇIKLAMAYI NEDEN VALİ YAPTI?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“AÇIKLAMAYI NEDEN VALİ YAPIYOR”

Şehit olan bu kardeşlerimizin öldüğü haberi geldi. Önce şunu düşündüm, nerede nasıl bu kardeşlerimiz şehit oldular? Bilgi edinmeye çalıştık. Ve bilgiler parça parça önümüze gelmeye başladı. Açıklamayı Malatya Valisi yapıyor. Niçin? Bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan bir kişi var. İçişleri Bakanlığı, MSB koltuğunda oturan bir kişi var. Açıklamayı neden vali yapıyor? İdlib’de de 33 askerimiz şehit edilmişti. Açıklamayı korkudan hiç kimse yapmadı, vali yaptı.  Şehitlerimiz geldi. Baş sağlığı dileklerimiz var. AK Parti’ye ait troller harekete geçtiler. Kabahatlerini örtmek için. Ve suçlamaya, ayrıştırmaya başladılar. Oysa şehitler 83 milyonun şehidi. Bu ayrılık gayrılık neden. Bu korku neden?

Duydum da önce inanamadım. Bu olaylar sanki olmamış gibi Erdoğan bir yaylaya kahvaltıya gidiyor. Rize ile Trabzon arasına her 15 metreye bir polis dikiyorlar. Ya sen kendi vatandaşına güvenmiyorsun. Şikâyeti görev yapan polisler söylüyor. Böyle bir garabet TC tarihinde hiç yaşanmadı. 13 kişi hayatını kaybetmiş umurunda bile değil. Sonra Rize kongresi. Bütün vatandaşlarımdan özellikle rica ediyorum o kongreyi izleyin. O kahkahalar, o fıkralar. 13 kişi hayatını kaybetti ya! Hangi ahlaka inanca göre böyle yapıyorsunuz? Ben böyle bir inanç bilmiyorum. Öyle bir ahlak da hiç görmedim.

Kaçacak delik arıyorlar. Neden? Kusurlarını, eksikliklerini çok iyi biliyorlar. Güle oynaya kongre yapıyorlar bir de şehit annesini telefonla bağlatıyorlar. Erdoğan’ın keyfi yerinde anne ağlamaklı. Ders vermeye çalışıyor. Allah bu millete sabır versin. Bir şehit annesini propaganda malzemesi olarak kullanıyor. Oysa nasıl gülüp eğlendiğini, keyif içinde olduğunu bütün Türkiye görüyor. O beyefendinin derdi başka. Bırakın bari o anne matemini yaşasın. O dramı saray ve çevresi acaba biliyor mu? Ellerine kına yaktığını çocuğunu askere nasıl gönderdiğini biliyorlar mı?

“Çocuklarını askere gönder”

Ve konuşuyor. ‘Oğlunuz şehit oldu ve siz o şerefi yaşadınız.’ Lafa bak. E o şeref en çok sana yakışıyor. Göndersene çocuklarını askere. Niye bedelli askerlik yaptırdın? Hangi AK Partili milletvekilinin çocuğu bedel ödedi bu ülkede!

ERDOĞAN’A 5 SORU

1- Bölücü terör örgütünün 5.5 yıl elinde tuttuğu vatan evlatlarını kurtarmak için 2015 tarihinden bu yana başbakan veya cumhurbaşkanı olarak ne yaptınız?

2- Abdullah Öcalan’dan seçimlerde mektup dilenirken neden vatan evlatlarının serbest bırakılması için çağrı yapmasını istemediniz? İstanbul seçimleri sizin için 13 vatan evladından daha mı önemliydi?

3- Yıllarca dostum Trump diye böbürlendiniz. Neden dostluğunuzu vatan evlatlarımızı terör örgütlerinin elinden kurtarmak için kullanmadınız?

4- Daha önce benzer hadiselerde sorunun çözümünde büyük katkısı olmuş insan hakları örgütlerinden terör örgütünün elinde tuttuğu vatan evlatlarımız için en azından çağrıda bulunmak hiç aklınıza gelmedi mi?

5- Dün Rize’de yaptığınız açıklamalarda sınır ötesi operasyonun hedeflerinden birinin de şehit olan 13 evladımızın kurtarılması olduğunu ancak başaramadığınızı söylediniz. 13 vatandaşımızın kurtarılması için başlatılan operasyondaki başarısızlığı kim üstlenecek? Bu işin sorumlusu kim?

“Boğaziçi öğrencileriyle gurur duyuyoruz”

 “Buradan bütün anne babalara sesleniyorum. Evlatlarınıza sahip çıkın. Onlarla gurur duyun. Onlar sizlerden aldıkları terbiyeyle doğruları söylüyorlar. Doğruları söylemeye de devam edecekler. Doğruları söyleyeni 9 köyden kovarlar ama Boğaziçi Üniversite’liler 9. köyden kovulsalar 10. köyde yine doğruları söylemeye devam edecekler. Siz anne ve baba olarak gurur duyuyorsunuz bizler de gurur duyuyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2021, 14:42

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0