Korona virüse karşı köy girişinde 24 saat nöbet tutuluyor

IŞIKELİ KÖYÜ MUHTARI EMİN AKTAŞ, “ DÜNYA VE TÜRKİYE’MİZDE DE GÖRÜLEN KORONA VİRÜSÜ HASTALIĞI NEDENİYLE BİZ DE KÖYÜMÜZDE BÖYLE BİR KARAR ALDIK. BU KARARA VİRÜS GEÇENE KADAR EKSİKSİZ DEVAM EDECEĞİZ NASİP OLURSA. KÖYÜN GİRİŞİNE YABANCI ARABALAR GELDİĞİNDE DURDURUYORUZ VE ÖNEMLİ BİR İŞİ YOKSA GERİ ÇEVİRİYORUZ. KÖYÜN GİRİŞİNDE BEKLEYEN BİR NÖBETÇİ VAR, HEM GİRİŞ ÇIKIŞLARI TAKİP EDİYOR HEM DE ARAÇLARI İLAÇLIYORUZ. BU ŞEKİLDE KÖYÜMÜZÜ KORUMAYA ÇALIŞIYORUZ” DEDİ.

Korona virüse karşı köy girişinde 24 saat nöbet tutuluyor

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Işıkeli köyü, korona (Covid-19) virüs tedbirleri kapsamında muhtarlık tarafından alınan karar ile yabancıların giriş ve çıkışlarına kapatıldı.

Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs, insanların sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Işıkeli köyü muhtarlığı, korona virüsten korunmak için köyün giriş ve çıkışlarını yabancılara kapattı. Alınan yasak kararıyla ilgili açıklamada bulunan Işıkeli Köyü Muhtarı Emin Aktaş, “Dünya ve Türkiye’mizde de görülen korona virüsü hastalığı nedeniyle biz de köyümüzde böyle bir karar aldık. Bu karara virüs geçene kadar eksiksiz devam edeceğiz nasip olursa. Köyün girişine yabancı arabalar geldiğinde durduruyoruz ve önemli bir işi yoksa geri çeviriyoruz. Köyün girişinde bekleyen bir nöbetçi var, hem giriş çıkışları takip ediyor hem de araçları ilaçlıyoruz. Bu şekilde köyümüzü korumaya çalışıyoruz” dedi.

“Hastalık nedeniyle köyün girişinde nöbet tutuyorum”

Köyün girişinde yabancıların giriş ve çıkışlarını takip etmek için nöbet tutan bekçi Bekir Kuş ise Işıkeli köyünden olmayanları içeri almıyor. Aynı zamanda köy girişinde de araçları dezenfekte ettiklerini belirten bekçi Kuş, “Köy heyetindeyim ve hastalık nedeniyle şuanda bekçilik yapıyorum. Köyün giriş ve çıkışına dikkat etmeye çalışıyoruz. Herkesin tedbirli olmasını diliyoruz. Hastalıktan dolayı herkes evinde kalsın, kimse dışarı çıkmasın. Arkadaşımızda arabayla dışarıdan gelmiş onu da geri çevirmek zorunda kaldık” diye konuştu.

Çanakkale’nin Yenice ilçesinden Biga’nın Işıkeli köyüne mal satışı yapmak üzere geldiğini ve içeri alınmadığını belirten şoför Musa Kara, “Ben yeniceden geliyorum. Satış yapmak için köyümüze geldik ama köy bir önlem almış. İyi bir önlem bu ve bütün köylerimize örnek olsun. Herkes önlemini alsın” şeklinde konuştu.

“Köy halkının ihtiyaçları tedarik ediyoruz”

Köy bakkalı Cemil Kısa ise köy halkının tüm ihtiyaçlarını tedarik ettiklerini kaydederek, “Bence çok yerinde bir karar. Bildiğiniz gibi korona virüs etkili bir hastalık, bunun içinde evde kalmalıyız. Ben köy bakkalıyım arkadaşlarımıza ne gerekiyorsa evlerine kadar ulaştırmaya çalışıyoruz. Tabii ki kurallar gereği belli saatlerde açık tutuyoruz” açıklamasında bulundu.

Korona virüs salgını geçene kadar yabancıların köye girişleri kapalı olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0