e-İmza'da yeni dönem başlıyor

e-İmza'nın kimlik kartlarına aktarılmasına 10 Ocak'ta 50 ilin nüfus müdürlüklerinde başlanacak. Yerli Biyometrik Veri Yönetim Sistemi de 10 Ocak'tan itibaren tüm Türkiye'de hayata geçirilecek.

e-İmza'da yeni dönem başlıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün hizmetlerine ilişkin çeşitli bilgilerin yer aldığı görselleri "Nüfustan Haberler" başlığıyla paylaştı.

Buna göre, e-İmza'nın kimlik kartlarına aktarılması işlemi 10 Ocak Pazartesi günü 50 ildeki nüfus müdürlüklerinde başlayacak. Ocak ayı sonunda da 81 il nüfus müdürlüğünde aktif hale gelecek.

e-İmza'lı çipli kimlik kartları yakında Ziraat Bankası ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından kullanılmaya başlanarak tüm Türkiye'ye yayılacak.

Yerli Biyometrik Veri Yönetim Sistemi tüm Türkiye'de hayata geçiyor

Adli inceleme, kimlik tanıma ve kimlik doğrulama işlemlerini hızlandırmak ve güvenilirliği artırmak üzere hayata geçirilen "Yerli Biyometrik Veri Yönetim Sistemi" de 10 Ocak'ta tüm Türkiye'de başlayacak.

Ayrıca bir süre önce tamamlanan Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) ise kurumlarla paylaşılmaya başlandı.

Afet, acil durum ve ihtiyaç duyulan alanlarda nüfus müdürlüğü olarak hizmet verebilecek "Mobil Nüfus Müdürlüğü" araçları ocak ayı sonunda hizmete hazır olacak.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün çalışmaları

Bakan Soylu'nun paylaştığı görsellerde, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün 2021'de gerçekleştirdiği çalışmalar ve 2022 hedefleri şöyle sıralandı.

Admin

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0