A Plus Üniversite HKÜ

A Plus Üniversite Hkü

A Plus Üniversite HKÜ
25 Temmuz 2019 Perşembe 12:26

UniAr (Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı) tarafından 188 üniversitede öğrenim gören 35 binin üzerinde öğrenciden veri toplayarak gerçekleştirilen Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) raporuna göre Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu” sıralamasında onuncu oldu.

Üniversite öğrencilerinin deneyimlerini ve memnuniyetlerini anlama, öğrenci deneyimini zenginleştirmek ve üniversiteleri daha öğrenci merkezli uluslararası bir üniversite olma yolunda bir yol gösterici olması açısından yapılan araştırmalarda üniversiteler ayrı ayrı kategorilerde sıralandı.

HKÜ “yerleşke ve yaşamının doyuruculuğu” sıralamasında onuncu

UniAr’ın kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından açıklanan ve Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin de yer aldığı listeye göre HKÜ, üniversitelerin genel memnuniyet sıralamalarında 123 devlet ve 65 vakıf olmak üzere 188 üniversitede öğrenim gören 35 bin 715 öğrenciden kullanılabilir veriler kullanılarak yapılan memnuniyet araştırmasında üniversitelerin “Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu” sıralamasında onuncu sırada yer aldı.

Araştırmada üniversiteler, öğrenme deneyimi, yerleşke ve yaşamın doyuruculuğu, akademik destek, öğrenme imkanı, kişisel gelişim ve kariyere olan katkısı, kurumun yönetim ve işleyişinden memnuniyet gibi birçok konuda değerlendirildi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi A+ Üniversite

Sıralamada üniversitelere “A+, A, B, C, D ve FF” gibi notlar verildi. En yüksek memnuniyet oranına sahip üniversiteler A+, en düşük olanlar ise FF aldı. Araştırma 188 üniversiteden 14’ünün A+ seviyesinde öğrencilerinin beklentilerini üst düzeyde karşılayabildiğini gösterdi. HKÜ ise “Yerleşke ve Yaşamın Doyuruculuğu” onuncu olarak A plus olarak belirlendi.

Akıllı, yeşil ve sıfır emisyonlu kampüs

Üniversitelerin memnuniyet araştırmasında yerleşke ve yaşamın doyuruculuğu sıralamasında HKÜ’nün, A+ üniversite olmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden HKÜ Rektör V. Prof. Dr. Edibe Sözen, “ Üniversiteler; öğrenme deneyimi, yerleşke ve yaşamın doyuruculuğu, akademik destek, öğrenme imkânı, kişisel gelişim ve kariyer gibi konuların önem kazandığı alanlardır. Biz üniversitemizde Üniversite Araştırmaları Laboratuvarının (UniAr) önem verdiği konulardaki memnuniyet alanlarını önemsiyoruz. Hasan Kalyoncu Üniversitesi konum olarak çok iyi bir yere sahip. Akıllı, yeşil ve sıfır emisyonlu bir kampüsümüz var. Kendi elektriğini üretiyor. Huzurlu ve güvenli kampüs ortamı, uluslararası akreditasyona sahip kaliteli dil eğitim sistemi, etkili sınıf danışmanlığı, erişilebilir yönetimi ve interaktif uygulamaları ile geleceğin yetişmiş insan gücünü ekosisteme dahil etmek için tüm olanaklarını seferber eden Hasan Kalyoncu Üniversitesi, sosyal aktiviteleriyle bilgilendirici ortamı ile her yıl uluslararası öğrenciler dahil olmak üzere binlerce öğrenciye kaliteli ve başarılı eğitim imkanı sunuyor. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de A+ Plus üniversite olmaya hak kazandık. Üniversitemizin yerleşkesinden ve yaşamın doyuruculuğundan memnun olan öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.