TEKZİP

TEKZİP
23 Mayıs 2020 Cumartesi 15:44

TEKZİP

Müvekkillerim Ünsal AKANAYİĞİT, Gülin Karaşahin AKANAYİĞİT ve Demet ŞAHİN’ in de içinde bulunduğu, gazeteniz nezdinde “İZSU’DA SAADET ZİNCİRİ” başlıklı yazıda, müvekkil Gülin Karaşahin AKANAYİĞİT’ in jeoloji mühendisi olarak, Demet ŞAHİN’ in ise İdari İşler ve Personel Şefi olarak görev aldığı İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nde yöneticilerin görev ve yetkilerinin getirdiği nüfuzu kullanarak ihale alan yüklenici firmalara fiiliyatta kendilerine ait, belgeler üzerinde ise yakınlarına, akrabalarına yahut tanıdıklarının üzerine kayıtlı gösterdikleri araçlarını yüklenici firma üzerinden İZSU’ ya kiralayarak evrakta sahtecilik suretiyle haksız kazanç ve menfaat elde ettikleri yönünde gerçeği yansıtmayan bir içerik kullanılarak habere konu edildiği belirlenmiştir.
 

Gerçekleri yansıtmayan şekilde yayınlanan bu haber ile öncelikle belirtmek isteriz ki müvekkillerim hakkında hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma suçunu kasten işlediği şeklinde kamuoyunu yanıltıcı bir izlenim yaratılmaktadır. Söz konusu haberinizde yayımlanan ve plakası verilen araçlara ilişkin kira akdinden doğan tüm yazılı belgelerimiz mevcut olup ilgili kurumlara detaylı araştırma için verilecektir. Kaldı ki yüz kızartıcı suçlamalara ilişkin müvekkillerimin izni olmaksızın hiçbir somut veri olmadan isimlerinin alenen yayınlayan ve özel hayatın gizliliği ilkesini ihlal eden ilgililer nezdinde cezai yargılamaya ilişkin suç duyurusu ve manevi tazminat talebimiz derhal ikame edilecek, bu hususlarla ilgili yargılamalarımız kamuoyuna bilahare bildirilecektir.

İşbu süreç ile ilgili hiçbir somut veri olmaksızın kamuoyu nezdinde müvekkillerimin yolsuzluk yaptıklarının iddia edilmesi, bu iddia Üzerinden alenen isimlerinin paylaşılarak toplum nezdinde ve yakınlarına karşı küçük düşürülmeye çalışılması, müvekkillerim hakkında çıkarımlar yaparak bunları kamuoyuna sunulması müvekkillerimin kişiliğine yapılmış affedilemez bir siber saldırıdır. Keza bu haber nedeniyle müvekkillerim şahsi ve ekonomik menfaatleri zarar görmekte, itibarları zedelenmektedir. Kaldı ki kamuoyuna sunulan bu haber henüz derdest olmayan bir soruşturmayı hukuka aykırı olarak etkilemeye çalışmaktadır.

Hal böyle olunca internet ortamında yayınlanan bu gerçek dışı ve kamuoyunu yanıltıcı bu haber içeriğinin kaldırılmasını ve işbu cevabımızın bir hafta süreyle internet ortamında kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında yayınlanmasını talep etme zorunluluğumuz hasıl olmuştur.

İşbu sebeplerle 15.05.2020 tarihinde https://www.egeajans.com/gundem/izsu-da-saadet-zinciri-h84692.html linkinde yayınlanan “ İZSU’ da Saadet Zinciri” başlıklı gerçekleri yansıtmayan ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici habere hiçbir şekilde itibar edilmemesi gerektiğini ve konu ile ilgili sorumluları kınadığımızı bildirerek, bu açıklamanın 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9 uncu maddesine istinaden internet sitenizde ana sayfanızdan kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında bir hafta süreyle yayımlanmasını ve bu haber içeriğinin ilgili siteden kaldırılmasını fazlaya ilişkin kanuni haklarımız saklı kalmak suretiyle talep ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 20.05.2020

Av. Zehra Sima ÖZATA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.