CHP’DE KONGRE Mİ? YOKSA FAŞİZAN BASKI MI?

CHP’DE KONGRE Mİ? YOKSA FAŞİZAN BASKI MI?

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımda 08 Şubat yani bugün yapılacak olan CHP İzmir İl Başkanlığı Olağan Kongresine dair izlenimlerimi sizlere aktarmaya Çalışacağım.

6 Şubat Perşembe günü bu konuya dair CHP Genel merkezini ve diğer sorumluları çok ağır bir dil ile eleştirmiştim. O günkü yazımda dayatmaya karşı çıkmış tek liste(blok liste) savunucularına Çarşaf listeye karşı çıkanlara CHP örgütünün sesi olarak çok ağır eleştirilerde bulunmuştum. Bu eleştiriler CHP örgütü tarafından memnuniyet ile karşılanmış ve “Sen örgütün sesi oldun” diye oldukça övgü dolu yorumlar ve geri dönüşler aldım. Ben bu yazıyı bir köşe yazarı olarak değil CHP‘nin bir aile bireyi olarak ve içim kan ağlayarak yazıyorum. Yılladır kitlelere hak hukuk adalet diye slogan üretenlerin iş kendi çıkarlarına gelince bu deyimleri unuttuğunu görüyorum. Kendi içerisinde demokrasiye geçit vermeyen bir parti olabilir mi? Örgütünü hiçe sayan, ön seçim deyince tansiyonları 36 ya yükselen, çarşaf listeyi kendi çıkarları uğruna yok sayan, örgütünden korkan, geçmişte bazı partiler ile dans eden, CHP ye paraşüt ile gelip yönetici olan, belediyelere çöreklenen bir grup vardır ki; artık onlara DUR deme zamanıdır.

Bugünkü seçimde dayatmalar ile genel merkezin baskısıyla tek aday konumunda olması düşünülen İl Başkan adayı Deniz Yücel’ e karşı Cüneyt Oğuz’ un aday çıkması sevindiricidir. Ama şartlar ve koşullar maalesef aleyhinedir. CHP de dikensiz bir gül bahçesi yaratılmak isteniyor. Ben yıllardır kadın adaydan yana oldum ama kadın aday derken cinsiyetinden değil bilgi ve birikimleri ile aday olanları tercih ederim bugünkü kongrede il başkanlığı için adaylığını açıklayan kamuoyunca Tuncay Özkan’ a yakınlığı ile bilinen Ezgi Deniz URANGA’ nın yeterli imzayı toplayacağını sanmıyorum. Keşke toplayabilse.

Bence sonucu şimdiden belli bir kongre. Sloganları da belli; “bütün nehirler denize akar.” Mademki sonuç belli neyi yazalım derseniz asıl fırtına Kurultay Delegelerinde kopacaktır. ŞAYET ÇARŞAF LİSTE KABUL EDİLMEYİP BLOK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLİR İSE SEÇİMİN MEŞRURİYETİNE GÖLGE DÜŞECEKTİR. KONGRE SALONUNUN YARISIDA ÖRGÜT TARAFINDA BOŞALTILIR. BOŞ TRİBÜNLERİN ÖNÜNDE FAŞİZM GALİP GELDİ DİYE SEÇİM YAPARSINIZ. YANİ KENDİNİZ ÇALAR KENDİNİZ OYNARSINIZ. EN GARİP OLANIDA MAVİ LİSTENİN KALESİ KONUMUNDA Kİ KARŞIYAKA İLÇE BAŞKANLIĞININ ANİDEN BİR U DÖNÜŞÜ YAPARAK BLOK LİSTEYİ SAVUNMASIDIR.

Blok listeyi savunanların korkusu şudur. Çarşaf liste olur ise akıllarınca İzmir’i dizayn etmeye çalışan o üst akıl var ya malum vatandaşlar çarşaf listede örgüt tarafından yerle bir edilecektir. Korkunun nedeni budur. Bence siz 56 Kurultay Delegesini Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile doldurun boş verin örgütü örgütte neymiş siz 5 yıldızlı otel lobilerinde viski içerken Maraba kadar değeri olmayan CHP örgütü  nasıl olsa sokakta CHP için kendini parçalayacaktır. Eyyyyyy efendiler kendinize gelin bu örgüt kimleri götürmedi. Bugünkü çiğnediğiniz hak hukuk adalet yarın size lazım olursa bizde sizlere timsahın gözyaşlarını dökeriz. Bugünkü kongredeki durum şudur. “Kör sağıra güzel diyor.”

Hoşça kalın. Sevgiyle kalın.

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0