CHP VAKFA DÖNÜŞSÜN DİYENLER İZMİR’İ DİZAYN EDİYOR!!

CHP VAKFA DÖNÜŞSÜN DİYENLER İZMİR’İ DİZAYN EDİYOR!!

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımızda İzmir’i dizayn etmek isteyen tek adam zihniyetini CHP’de fütursuzca uygulayan bir zihniyeti, hakaret etmeden ama en ağır biçimde eleştirmek ve bu eleştiriyi de sizlerle paylaşmak istiyorum.

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu büyük bir demokrasi mücadelesi vererek hak, hukuk, adalet kavramlarıyla Ankara’dan İstanbul’a kadar yürümüş; yüzbinlerce CHP’li de kendisine eşlik etmiştir. Ben de o yürüyüşe hasbelkader eşlik eden CHP üyelerinden biriyim. Sayın Genel Başkanımızın bu anlamlı yürüyüşünü yürekten paylaşmış ve karınca kararınca gücümüz yettiği kadar bu mücadeleye destek vermiştik. Şimdi ise kendimi sorguluyorum. Ben niçin yürüdüm? Altı boş bu laflar için! AKP’yi tek adam zihniyetiyle suçlayanlar, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör diyenler bence kendilerini sorgulamalı ve özeleştiri yapmalılar. CHP’deki senaryo tek adam zihniyeti değil midir? Kendilerine biat edenleri kucaklayan, karşı çıkanları dışlayan bir anlayışın esiri olduk. Bu kadar ağır eleştiriden sonra, eleştirilerimizin altını dolduralım.

CHP bir kitle partisidir, hemen her türlü görüş olabilir ama her zaman CHP’nin dinamiklerinde demokrasi yatar. Ön seçimi benimsemeyip çeşitli bahane yaratanlar, çarşaf listeye karşı çıkanlar, kavga olmasın barış olsun adı altında dikensiz gül bahçesi yaratmak isteyenler İzmir’de de hortladı. Tek aday dayatmacılığı örgütte büyük infial yarattı. CHP’yi kimler dizayn ediyor? sorusuna cevap arasak, halkın içinde bit tabir vardır.” Dinime küfreden Müslüman olsa bari” Geçmişte CHP vakfa dönüşsün diyenlerden birisi olan, örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Oğuz KAAN Salıcı’ ya şu soruyu yöneltmek lazım; Mademki CHP vakfa dönüşecek eyyy Oğuz Kaan Salıcı ne işin var CHP’de? İzmir’ i dizayn etme adına tek aday üzerinde baskı yapmanız bardağı taşırmış, örgütler üzerince büyük bir infial yaratmıştır. Bakmayın siz sesini çıkarmayanlara, sessiz kalanlara örgütün içi kan ağlıyor. Bu iş paraşütle gelip İstanbul İl Başkanlığı yapmasına benzemez bu örgüt size öyle bir şamar vurur ki; bugün İzmir’i dizayn ederken yarın kurultayda oturduğunuz koltuğu arkanızdan çekiverir. HİÇ AMA HİÇ KİMSE ÖRGÜTÜN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR. ÖRGÜTÜ DİZAYN ETMEK İSTEYENLER HER ZAMAN DERSİNİ ALMIŞLARIDIR.BURASI İZMİR!!

İzmir CHP’li değildir, CHP İzmirlidir; şayet İzmir halkı AKP’nin yaşam şartlarına müdahil olmayacağını bilse CHP’nin oyu en az %10 düşer; bunu siz de bilirsiniz biz de biliriz. Tek adam zihniyetiyle, yukardan onay alınan listelerle 30 ilçe başkanımız kurultay delegesi olacaksa ya da mevcut Belediye Başkanlarımız kurultay delegesi olacaksa sade vatandaş, sade üyeye bir tane bile yer yok; bu nasıl demokrasi. Örgütün önünü böyle tıkarsanız seçimlerde sizler otel lobilerinde viski yorumlarken bu örgüt sahada kendini paramparça edercesine niye çalışsın. Evet, İzmir’de bu operasyon tamamlanmış ve Sayın Deniz Yücel’in listesi çok büyük olasılıkla kazanacaktır. Burada fırtına kurultay delegeliklerinde kopacaktır. Gizli pazarlıklar, karşılıklı ödünler, dün asla yan yana gelmem diyenler, birbirlerine hakaret edenler yarın öpüşüp koklaşırlar; bir de buna siyasetin doğası derler.

Ben İl Başkanlığı seçiminde Sayın Deniz Yücel’in karşısında adaylığını açıklayan Sayın Cüneyt Oğuz’u bu medeni cesaretinden dolayı yürekten kutluyorum.          Özellikle de şunun bilinmesini istiyorum ki, ben İl Başkanımız Sayın Deniz Yücel’in karşıtı değilim, kendisi hakkında hiçbir olumsuz düşünceye de sahip değilim; benim kavgam tek aday dayatmasınadır, yoksa Sayın Yücel seçildiğinde kendisine İl Başkanı olarak gereken saygı ve sevgiyi gösteririz. Ben hep kadın adaydan yanayım diye sürekli açıklamalar yapar ve bunu da Ege Ajansın sloganı haline getirmiş biriyim. Kadın aday derken cinsiyetinden dolayı değil bilgi ve birikimleri olan kadın adaydan yanayım. Sayın Ezgi Deniz Uranga’ nın aday olacağı konusunda sosyal medyadaki paylaşımları keyifle izledim, keşke aday olsa ama görünen bir gerçek var ki bu benim kişisel görüşümdür; adaylık için yeterli imzayı bile toplaması çok zor.

Her zaman her yerde en büyük CHP örgütüdür. Bu örgüt kendini dizayn etmek isteyen ne efendiler gördü ne. Efendiler gitti biz kaldık haaaaaa bir de aklımda şu kaldı eyyyy Genel Merkezdeki olağanüstü yetkilere sahip tek adam zihniyeti insanlar en güçlü olduğu zaman da koltuğunu kaybederler. Benden söylemesi ..

Hoşça kalın.. Sevgiyle kalın..

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0