CHP KURULTAYINDA İZMİRDEN PM YE KİMLER GİRECEK?

CHP KURULTAYINDA İZMİRDEN PM YE KİMLER GİRECEK?

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımızda 25.07.2020 Cumartesi günü yapılacak olan CHP kurultayında İzmir’de kimler PM ye girecek? Başka bir deyimle Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde hangi isimler yer alacak onları sizlere açıklamak istiyorum. Parti kurultayını Aydın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu yönetecektir.

Benim Kadirşinas okuyucularım, sizlerin bana olan güveninizi asla zedelemeden bildiğim doğruları yazacağımdan emin olmalısınız. Ben kulis haberi yapmam çünkü kulis haberleri bazen boş atıp dolu tutmaktır. Hiçbir zaman gerçek verileri vermez. Hafta içerisinden CHP’nin önde gelen ( ahhhh isimlerinin yazılmasına bir müsaade etseler.) 2. Ve 3. Adam pozisyonunda bulunan bu önemli isimlerden aldığım bilgilere istinaden, bu yazıyı kaleme alıyorum.

İzmir de bilinen iki kanat var. Birincisi Sayın Tuncay Özkan kanadı, ikincisi ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in siyasi kanadının başındaki Rıfat Nalbantoğlu. İl Başkanı Sayın Deniz Yücel, Sayın Rıfat Nalbantoğlu ve Sayın Abdül Batur bir anlaşmaya vardılar. Bu anlaşmanın özü birbirlerinin önünü kesmemek. Yani geçicide olsa belli isimlerin üzerinde uzlaşmaktır. Bunun eseri olarakta, Sayın Rıfat Nalbantoğlu PM de anahtar listede olacaktır. Sayın Abdül Batur’un desteği ise Ednan Aslan’dır. Büyük olasılık ile de PM de yer alacaktır. İl Başkanı Deniz Yücel’in bütün dünyası da Özüm Özdemir’in anahtar listede yer alması için var gücü ile mücadele ediyor. Büyük ihtimal ile de anahtar listede yer alacaktır. Geçen yazımda PM’ ye girerse İzmir de dengeler değişir dediğim. Devrim barış çelik, Bilim Kurulundan PM ye girecektir. Milletvekili Kani Beko’nun PM ye gireceğini tam olarak netleştiremedik. Bu konuda yorum yapamıyorum. Partinin çapası olarak tarif edilen; benimde zaman zaman hayli destek verdiğim. “Birinci bölgeden çık bazen ikinci Bölgeyi de hatırla” diye eleştirdiğim milletvekili Sayın Tacettin Bayır aksine bir gelişme olmaz ise anahtar listede yer alabilir. Almasını da isterim.  Eski Genel Sekreterimiz Kamil Okyay Sındır da Genel Başkan Kılıçdaroğlu’n dan işaret beklemektedir. Eski Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ise anahtar listede yer alması zor gözüküyor.

YDK için sürpriz bir isim kulağıma fısıldandı. Azimet Gürbüz. Birkaç yerden teyit almaya çalıştım. Sanki şansı hayli yüksek gibi. YDK için Milletvekili Mahir Polat’ın girme şansı yüksek gözüküyor. Nedeni ise YDK Başkanı Uğur Bayraktutan ile çok samimi ilişkilerinin olması. Milletvekili Murat Bakan PM için zor. Onunda bir gözü YDK da.

Sayın Tuncay Özkan kanadına gelirsek. Su anda rulet masasında kâğıt dağıtan kurpiyer konumunda.  Rulet masasında ki kâğıt dağıttığı oyuncular kazanırsa; yani kasa iflas ederse sanırım elini ayağını çekerler. Ya da oyuncular kaybeder kasa kazanırsa; derki ben patronum. Sayın Özkan’ın PM’nin anahtar listesinde olacağı kesin yalnız 10 Aralıkçıların başında bulunan Oğuz Kaan Salacı eski İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat eski Genel Sekreter Önder Sav ile beraber hareket eden 22 kişilik irade grubunun hışmına uğrayabilir. Şayet PM ye girer MYK da yer alır ise birde çok değer verdiği Şakir Başak’ın PM de yer almasını sağlayabilir ise bence 7 düvele karşı zafer kazanmış olur. Sayın Şakir Başak PM ye giremez ise ve Sayın Özkan MYK da yer almazsa İzmir de kartlar bir daha karılır.

Bazı internet medyalarında öyle garip isimler duyuyorum ki şaşırmamak elde değil. Elbette aday olmak herkesin hakkıdır. Ama kendi ilçesinde kendi başkanının güvenmediği o isimler medyada nasıl ve hangi sebeple ile yer alıyor anlamış değilim…. Allah allahhhh…. Acaba menfaat karşılığımı var. Tövbeeee tövbeee… En son olarak ta Sayın Aziz Kocaoğlu’na gelirsek. Kendisi ile nezaket dolu bir görüşme yaptım. Basına kesinlikle demeç vermediğini, röportaj vermediğini, canlı yayına çıkmadığını ısrarla belirtti. Kendisi ile görüşmeden, kendisi adına yapılan yorumlar tamimiyle asparagastır. Sayın Kocaoğlu yılların verdiği yorgunluğu ailesi ve torunlarına zaman ayırarak geçiriyor. Sahalara inse PM ye aday olsa Sayın Genel Başkan bunu hiç tereddütsüz kabul eder. 15 yıl İzmir Büyükşehir’i yöneten Sayın Kocaoğlu’nun elbette çok güçlü bağlantıları vardır. Bunu inkâr etmek mümkün değildir. Bu gücünü kullanmak isterse ki bence kullanacaktır. Onun destek verdiği aday son derece şanslı olacaktır.

Hoşça kalın. Sevgiyle kalın.

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0