CHP KURULTAYINDA AZİZ KOCAOĞLU MU? TUNCAY ÖZKAN MI?

CHP KURULTAYINDA AZİZ KOCAOĞLU MU? TUNCAY ÖZKAN MI?

Değerli okuyucularım bugünkü köşe yazımızda CHP’nin yaklaşan kurultayında kimler PM ye girecek İzmir den MYK ya giren bir siyasetçi olacak mı merak konusu. Ben CHP’nin içerisinde yıllarını vermiş biri olarak hiç kimseye taraf olmadan gözlemlerimi sizlere aktaracağım. Her dönemde olduğu gibi bu kurultay sürecinde de ilgili ilgisiz birçok ismi duyacağız. Bırakın PM ye girmeyi şuandaki konumunu bile hak etmeyen, adına siyasetçi denen öyle kişiler vardır ki onların bile neyin karşılığı olduğunu bilmediği bir güç ile ( Sanırım para, menfaat) bazı internet medyalarını meşgul etmeye devam ediyorlar.

CHP kurultayında, hepimizin özlediği değişimler yine bir başka bahara kalacak. Şöyle bir slogan var “Değişimi bırak. Değişikliğe bak !!!” Daha önceki yazılarımda defaatle belirttiğim gibi bir vitrin değişikliği olmak zorundadır. İktidar cenahının oyu her gün erirken, bu oylar tarafsızlar kitlesinde toplanıyor. Yani CHP’ye çok az bir bölümü gidiyor. Oysa bu konjonktür tamda muhalefetin istediği konjonktürdür. Biz bu iş sağından solundan dolandırmadan yazalım. Evet, iktidar eriyor ama halk CHP’nin vitrinine güvenmiyor. Bun hala birileri görmüyor ise ama dediğimiz kör dediğimiz görme engelli vatandaşlarımızdan özür dilememiz gerekir. CHP’nin içerisinde ki bir grup görme engellilerden daha kördür. Bugüne kadar yapılan uygulamalar bakınca Sayın KILIÇDAROĞLU 100 ü aşkın kadro değişikliği yapmıştır. Her dönemde 5 - 10 değişiklik yapması gayet normaldir. Çünkü örgütün gazını ancak böyle alır.

Kurultay süreci yaklaştığı zaman, yani at yarışı deyimiyle son düzlüğe girildiğinde, biz kimler PM ye aday kimler? Kimler ile ittifakta tek tek yazacağız. Bazı isimleri şimdiden yazar isek onları yıpratmış oluruz. Ama bildiğim ve iddia ettiğim, öyle ittifaklar var ki bunların başında Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Bursa ve İstanbul’un bir kanadı (Bizzat görüştüm.) umulmadık bir süprize neden olabilirler. PM de basında ki görüşlerin aksine ciddi bir değişiklik gözüküyor. Bekleyelim görelim. İzmir’ e gelirsek.  Bir tarafta Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan diğer tarafta 15 yıl Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış ve gücünü hala koruyan Sayın Aziz Kocaoğlu. Sayın Tuncay Özkan sadece kendisini değil yoldaşı olan Şakir Başak’ında PM ye girebilmesi için var gücünü kullanacaktır. Bence Şakir Başak hayal de kendisine olan tepkileri göğüsleyebilecek mi? Aziz beyin İzmir ve Ege bölgesinde halen kendisine bağlı belli bir gücü vardır. Hatta daha ötesine gideyim İzmir Büyükşehir Belediyesindeki bürokratların bile büyük bir çoğunluğu Aziz Beyin yanındadır. İzmir’de ki Belediye Başkanlarının da hatırı sayılır bir bölümü Aziz Beyin kadrosudur. Siz düşünebiliyor musunuz? Konak Belediye Başkanı Abdül Batır, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Aziz Beyden ayrı hareket edebilir mi? Sayın Kocaoğlu kendisi aday olmaz. Yılların yorgunluğunu dinlenerek geçirir. Seçimde birilerinin PM ye girmesini isterse yani yol arkadaşlarını desteklerse bu sürecin kazananı olur. Halk tabiri ile Aziz Kocaoğlu Tuncay Özkan’a çok zorlu anlar yaşatabilir. Neskafede 2 si 1 arada var ama siyasette 2 si 1 arada olmaz.

Tunç Soyer Başkanın yol arkadaşı siyasi ayağı Sayın Rıfat Nalbantoğlu için PM büyük sorun olmayacaktır. Bizim aldığımız duyumlara göre KILIÇDAROĞLU’nun anahtar listesinde yer alacaktır. PM için adı geçen Murat Bakan, Sevda Erdem Kılınç, Mahir Polat için gelecek yazımızda yorumlarımız olacaktır. Kıssadan hisse Aziz Kocaoğlu ağırlığını koyarsa Tuncay Özkan’ın İzmir’deki ağırlığı sanırım….

Ben her yazımda üstümün açık kaldığını ve garip rüyalar gördüğümü yazarım. Biz CHP’liler AKP pelikan grubunu çok eleştiririz de vallahi rüyamda İzmir’de ki CHP’nin pelikan grubunu gördüm. Birileri İzmir’de CHP’nin pelikan grubunu yaratıyor.  Kimler mi? Haa bunu bilmiyor musunuz? Hadi canım sizde!! İzmir’in CHP pelikanları hayırlı olsun.

HOŞÇA KALIN. SEVGİYLE KALIN.

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0