CHP BAYRAKLI’DA HESAPLAR SİLBAŞTAN!

CHP BAYRAKLI’DA HESAPLAR SİLBAŞTAN!

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımda yaklaşan Mahalle Delegeleri seçimlerinden önce Bayraklı’da neler oluyor, neler planlanıyor ya da kelimenin tam anlamıyla Bayraklı’da kimler oyun kurmaya çalışıyor. Bunları sizlere açıklamaya çalışacağım. Yazımda adı geçen kişi ve kurumlara cevap hakkı doğarsa onlara sayfamız açıktır. Biz medeni ölçüler içinde kimseye hakaret etmeden, aşağılamadan, dışlamadan, eleştiri sınırlarını aşmadan şimdilik bazı bilgileri paylaşacağız. Bu bilgilerin devamı da ilerdeki yazımda gelecek.

Öncelikle Bayraklı’da nasıl bir İlçe Başkanı olmalı sorusuna cevap vermeliyiz. Bu beklentiler nelerdir, Bayraklı makus tarihini bu kongrede yenecek mi? Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi ben liyakatli, bilgili, CHP kültürünü özümsemiş kadın adaylardan yanayım. Başka nedenlerden dolayı çıkacak hiçbir kadını kabul etmem; bu cümlemin ne olduğunu Arif olan anlar. Mümkünse yabancı dil bilen, Yüksekokul mezunu (yüksekokul mezunu olmadığı için diğer arkadaşlarımız aday olamaz diye bir kural yok, elbette onlara da saygılıyız) İlçede Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu temsil etiğinin bilincinde olan, kimseyi dışlamayan ama-lakin-fakat demeden, geçmişe takılmadan (geçmişten de ders alarak), kimseyi ötekileştirmeyen, kucaklayıcı, dili tatlı, sevecen, birilerinden güç alan kabadayılar gibi yüksek sesle konuşmayan,Belediye Başkanı önünde düğme iliklemeyen, kendi işine odaklanan ama Belediye Başkanına da “ben İlçe Başkanıyım”diye belediye Başkanının icraatlarına yön vermeyen,Belediye Başkanının yakasını rahat bırakan , dünyasında sevgiden nasibini almış bir İlçe Başkanına ihtiyacımız var; BAYRAKLI BUNU HAKEDİYOR.

Peki Bayraklı’da kimler oyun kuruyor, kimler perde arkasına CHP’yi dizayn etmeye çalışıyor, kimler kurumsal kimliğini kullanarak kabadayılık taslıyor, hangi şaşkınlar durumdan vazife çıkararak, belediye başkanının ardına sığınarak oyun kurucu olmak istiyor, biraz da bunlara değinelim. Günlerdir bir tek liste edebiyatı devam ediyor, keşke olsa, olsa da bunu bir görsek. Nasıl Tek liste olur: her mahallede bu partiye gönül vermiş insanlar bir araya gelir, şu bu demeden, şu muhalefetti şu benim yanımdaydı, şu karşımdaydı, bu bizden değil egolarına kapılmadan; bu gerçek partililer bir araya gelerek uzlaşarak liste yaparlarsa bal kaymak olur, tadından da yenmez ama yapılır mı? işte burası düşündürücü. Ortak liste, mevcut ilçe yönetiminin insiyatifinde yapılmaya kalkılırsa büyük infial olur kabul görmez, amiyane tabirle havada bulut sen bunu unut derler. İsterseniz bunu örnekleyelim. Geçen günlerde Bornova CHP İlçeyi ziyaret ettim. Üye listeleri askıya çıkmış, masalara dağıtılmış, isteyen üye istediği gibi listeyi inceliyor, gerekirse fotokopisini alıyor, hatta isteyenlere mail olarak da atılıyor; olması gereken de bu, İlçe Başkanı Sayın Asım Güven’i yürekten kutluyorum. Eeeeeeeeee Bayraklı’ya gelince fotokopi almak yasak, resim çekmek yasak, telefona kaydetmek yasak. Neden korkuyorsunuz eyy İlçe Başkanım, listelerin resmini bile çekilmesine müsaade etmiyorsunuz. Bu nasıl bir yönetim ve size nasıl inanalım ki; şayet siz ve sizinle aynı düşünenler bu göreve gelirse kucaklayıcı olsun; üyeden korkulmaz kardeşim, aklınızı başınıza alın.

Bayraklı’da olmaz diyenler yan yana geldi, kardeş olanlar karşı karşıya; bu ne garip siyasettir ki  dün birbirlerine binlerce kez ağır hakaretler yapanlar şimdi kol kola, ELHAMDÜLİLLAH! Biraz da isim faslına girelim; Eski Meclis Üyemiz Fahrettin Orandı, eski Belediye Başkanımız Hasan Karabağ adına dün Hasan Başkana en ağır eleştiri yapanlarla kol kola giriyor. Hele hele  Bayraklı’da bilinen önemli şahsiyetlerden ikisi (sıfatlarını yazarsam deşifre olurlar) Hasan Başkanın adını duyunca tansiyonu 38e çıkan bu insanlar “neden Hasan Karabağ ile ittifak yapmayayım, şartlar gerekirse ittifak yaparız” dedikleri zaman benim de tüylerim diken diken oldu. Bence Sayın eski belediye başkanımız Hasan Karabağ ile ittifak yapmalarında bir sakınca yok ama omurganız varsa dün ağır hakaret ettiğiniz insanlarla bir araya gelinmez. Dün dün’dü mantığı rahmetli Demirel’e aittir, son kullanma tarihi bitti. Yine ilginç olan henüz teyidini almadım ama Osmangazi’de Mutlu Odabaşı’nın Sayın Hasan Karabağ ile ittifak yapacağı kulis haberleri, kendisine de İlçe Başkanlığı teklif edildiği yaygaraları aldı başını gidiyor. Sayın Odabaşı ile görüşüp teyidini almadığım için bu konuda kesin bilgi değil, kulis haberi olarak bilgi veriyorum. Mansuroğlu Mahallesinde Sayın Ali Alan ile Bahattin arkadaşımızın Sayın Hasan Karabağ ile el sıkıştığı abartılarak anlatılıyor.

Manavkuyu’ya gelirsek Belediye Başkanımız Sayın Serdar Sandal’ın ikamet ettiği yerdir. Buradaki hamam dedikoduları aldı başını gidiyor. Her gün asparagas bir haberle karşı karşıyasınız. Birileri durumdan vazife çıkararak kendisini Serdar Bey’in yetkilisi ilan ederek asıyor, kesiyor, liste ilan etmeye çalışıyor. Kimileri ev ev dolaşıyor, kimileri Cafe’de insanları ağırlıyor, bunlar gayet normal de şu dedikodu hiç hoş değil; Belediye Başkanımız Sayın Sandal 3 kişinin üzerini çizdi (isimlerini yazmam etik olmaz) bunlar listede olmayacak gibi yakışıksız, yalan yanlış cümleler kurarak gölü bulandırıyorlar. Serdar Başkanımın hiç kimseye böyle bir şey diyeceğine inanmıyorum, hele hele barış kucaklayıcılık, yani uzlaşı çığırtkanlığı yaparken 3 ismin dışlanması akla mantığa uygun gelmiyor, öyle insanlar biliyorum ki adı partili, bu seçimde Serdar Başkana oy vermediği gibi AKP’ye oy verenleri mi yazayım, 1 milyon TL verin DSP’den aday olayım diyenleri mi ifşa edeyim. Şimdi bunlar listelerde delege olacak, 3 kişi dışarıda kalacak, biraz garip bence; Serdar Başkana muhalefet edenlere saygım var, var da , muhalefet adı altında AKP’ye oy verenlere tahammülüm yok. Kimse birbirini aldatmasın. Hani bir deyim var ya “biz 40 kişiyiz birbirimizi biliriz”

Şimdi iki ilginç olaydan bahsedeyim. Diyorlar ki Serdar Başkan Songül Gök’ü istemiyor, amiyane tabirle liste dışı kalsın yani olmasın. Şayet böyle bir şey varsa CHP İlçe Başkanı Sayın Cemalettin Alper şu anda Serdar Başkanla yapışık ikizler gibi dolaşmıyor mu? Serdar Başkanın hazmetmediği, istemediği Sayın Songül Gök’ü ziyaret edip İlçe Başkanı teklifinde bulundu mu acaba? Sakın ha kimse bunu inkar etmesin, ben Songül hanımla da görüştüm vay nezaket ziyareti, vay sonradan seni hatırladım; geçin bunları.”Böl Parçala Yönet”în yeni adıdır. İnkarlar başlarsa daha detaylı yazarım. Sayın Songül Gök’ü ziyaret ettim, görüştüm bana aynen şunları söyledi: Ağabey ben ilkeli bir insanım, CHP’de liyakatli, gerçek partili insanların listelerde yer almasını istiyorum ama ben dün çok ağır eleştiride bulunduğum insanlarla bir araya gelmem , BENİM KIRMIZI ÇİZGİM VAR, KIRMIZI ÇİZGİMİ ASLA ASLA ÇİĞNEMEM. Ben de kendisine bu konuda kırmızı çizgilerini çiğnemediği sürece bazı omurgasızlara örnek olacağını belirttim. Songül Hanımın kırmızı çizgilerini çiğneyeceği kanısında değilim. Şimdi Sayın Cemalettin Alper’e söz hakkı düşüyor. Adaylık teklif ettiniz mi? Etmediniz mi? Ben yorum yapmadan Sayın Alper’den cevap bekliyorum.

Yine Bayraklı’da siyaset yapan, kendini kalburüstü  gören, oyun kurucu olarak bilinen ya da kendini öyle lanse eden arkadaşlara diyoruz ki “Bakın bu süreçte watss up hatlarınızı düzgün kullanın, teknoloji gelişti, özel meselelerinizi orda paylaşmayın, hele hele aşk-meşk para ilişkilerinde dikkatli olun. Ben bu günlerde Bayraklı siyasetini dizayn edeceklerden birisi olan bir kız kardeşimi AYVALIK’TA ZİYARET EDECEĞİM. KENDİSİNİ ÇOK ÖZLEDİM. ÖZLEM, BU ZİYARETİMİ HAK EDER Mİ? ONU DA BİLMİYORUM.

Aylar önce aday olmayacağını belirten İlçe Başkanımız Sayın Cemalettin Alper fırsat bulursa, şartlar uygun olursa bir U dönüşüyle aday olmak isteyebilir, bu onun en doğal hakkıdır. Ama ben Cemalettin Başkanın aday olmayacağını sürekli söylüyorum. O zaman niçin Cemalettin Başkan için yorumlar yapılıyor derseniz bence Cemalettin Başkanın planı şu: İLÇENİN KONTROLÜNDE TEK LİSTELER DÜZENLEYEREK HER LİSTEDE KENDİNE YAKIN EN AZ 3-4 DELEGE YAZACAK, SEÇİMDEN SONRA 72 İLE 96 ARASINDA KENDİNE BAĞLI BİR DELEGE ELDE EDEREK PAZARLIK GÜCÜNÜ ARTIRACAK. YANİ KENDİNDEN SONRA GELECEK İLÇEYİ DİZAYN ETMEK İSTEYECEK; EN BÜYÜK İDEALLERİNDEN BİRİSİ İL YÖNETİMİNE GİRMEK, BAŞKAN YARDIMCISI OLMAK, BELKİ DE KURULTAY DELEGESİ OLMAK YA DA CEMALETTİN BAŞKAN ŞANSLI ADAMDIR ALLAH YÜRÜ YA KULUM DER BAKARSIN İL BAŞKANI OLUR. BU CÜMLEME KİMSE KIZMASIN, İNSANLAR HAYAL KURMAKTA ÖZGÜRDÜR VE HAYALDEN DE VERGİ ALINMIYOR. AMA ŞUNUN BİLİNMESİNİ İSTİYORUM Kİ MAHALLELERDE YAPILACAK OLAN LİSTELERDE SAYIN ALPERİN ETKİSİZ OLMASI İÇİN YOĞUN BİR ÇALIŞMA VAR. ÇEPERLERDEKİ MAHALLELERİMİZİN DENGESİNİ DAHA SONRAKİ YAZIMDA KALEME ALACAĞIM.

Hoşça Kalın..Sevgiyle Kalın..

YORUM EKLE
YORUMLAR
kemal çetin
kemal çetin - 3 yıl Önce

özel kalem müdürünüzü bir an önce görevden alınız.

google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0