Bayraklı’da Körler Çarşısında Ayna Satanlar

Değerli okuyucularım, merhaba bugün ki köşe yazım da Bayraklı için yaptığım bir röportajı açıklık getirmek istiyorum;

Değerli okuyucularımız, sanırım yazdığım yazı bazı arkadaşlarımız tarafından dikkatle okunmadı. Oysa bu röportajı niçin ve neden yaptığımı yazım da belirtmiştim.

Röportaj da röportajı veren kişinin beyanları küfür ve hakaret içermediği sürece aynen yayınlanır. Röportaj da bizim herhangi bir fikrimizi belirtmemiz mümkün değildir. Biz, hiçbir röportaja taraf olamayız, ki bu röportaj da ise kendine söz hakkı düştüğünü zannedenler varsa onlara da Ege Ajans’ın kapısının açık olduğunu onlara da bu imkanı vereceğimizi belirtmiştik.

Sevgili okuyucularım gazeteci herkes ile görüşür, görüşmesin de de hiçbir sakınca yoktur. Herhangi biriyle görüştü diye bir kesim tarafından taraf gösterilmek, abesle iştigaldir. Yazının başlığı da röportaj verene aittir. Gazeteci yüzlerce insan ile değişik görüşte ki onlarca kişi ile görüştü diye herkese taraf mı olur ?

Bundan kimsenin rahatsız olmaması gerekir…

Bayraklı da bir bölünmüşlük vardır. Sevin sevmeyin, beğenin beğenmeyin, geçmişte ki Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ın yanında yer alanlar ve mevcut Belediye Başkanı Serdar Sandal’ı destekleyenler. Bu gerçeği hiç kimse inkâr etmesin, beni de kimse kimseye taraf göstermesin. Her iki belediye başkanınla da dostluklarım ve arkadaşlıklarım vardır. Her ikisi ile de her an görüşürüm. Görüşmek suç mudur ?

Eğer taraf olmam isteniyorsa herkes benim tarafımda olsun aday olmam için benim eksiğim değil çok çok fazlalığım var. Ama ben hiçbir zaman aday olmayı ya da birine payende olmayı hiç düşünmedim, düşünmem. Adaylık diye hiçbir lüksüm de olmadı, olamaz da. Özgür bir birey olarak benim kafamda ki Belediye Başkan adayı nasıl olmalı onu sizlerle paylaşmak istiyorum.

  1. Verdiği sözleri hiçbir gerekçeye dayanmadan hiçbir bahane bulmadan hiçbir bahaneye sığınmadan kıvırtmadan tutan belediye başkanı istiyorum.
  2. Örgütle kavga eden, örgütü dışlayan hiçbir belediye başkanını kabul etmem.
  3. Ön seçim olmazsa olmaz, kırmızı çizgimdir. Ön seçimle gelmeyen belediye başkanı için fazla yorum yapmaya gerek yok.
  4. Ankara’dan çeşitli pazarlıklarla atanan liyakatı olmayan mezhepçi yaklaşımın yanında olamam. Kendine güvenen, belediye başkanı adayı ön seçime gidecek.
  5. Meclis üyeleri sen, ben, bizim oğlan mantığıyla; birinin yeğeni, birinin akrabası, birinin hemşerisi diye, atanamaz! Meclis üyeleri de ön seçimle belirlenmelidir. Ankara’dan gelen talimat ile Meclis üyesi yazmayan, onlara direnen belediye başkanı istiyorum.

Bu kriterlere uyan her kim var ise o benim belediye başkanı adayımdır. Gazetecilerin herkes ile görüşmesini abesle karşılayan, onlara sormadan yargılayan ve birinin tarafı olarak göstermek isteyen okuyucularıma diyorum ki; tren istasyonunda vapur beklemeyin. Kilise de imam aramanın anlamı yok. Biz herkes ile görüşürüz, hiçbir kimseye kırgınlığımız, dargınlığımız söz konusu olamaz. Ege Ajans’ın kapısı herkese açıktır, bir de okuyucularım sizlere sitemim var. Biz basın ilan kurumuna üye, ticaret odasına kayıtlı yanında eleman çalıştıran, yasal bir internet sitesiyiz. Hiçbir belediyeden hiçbir isim altından bir kuruş dahi almadık, kalemimizi kimseye bükmeyiz. Biz röportaj yapmaz isek  ilan verilmiyorsa, nasıl yaşayacağız arkadaşlar ? Elinizi vicdanınıza koyun…

Hoşça kalın, sevgiyle kalın…

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0