“BAYRAKLI’DA KİM BAŞKAN OLSUN” ANKETİ SONUÇLANDI

         Değerli okuyucularımız, 20 Ekim 2020 tarihinde “Bayraklı’da Kim Başkan Olsun” adıyla bir anket düzenlemiştik. Okuyucularımızın özellikle şunu bilmelerini isteriz ki, biz bu anketi düzenlerken, hiçbir yönlendirme yapmadan, herhangi bir isim zikretmeden, vatandaşın gönlünde kimler aday olsun sorusuna cevap bulmak için bu anketi düzenledik. Vatandaştan istediğimiz özellikle her dönemin kadrolu adayları yerine, zihinlerinde yeni isimler var mı öğrenmek ve onu da sizlerle paylaşmak istedik.

        Toplumumuzda anket sonuçlarına güven hemen hemen yoktur. Çünkü, bazı kişiliksiz, kendini medya olarak tanıtan, paraya bükülen, belli bir sahtekarlar grubu vardır ki, verdiğiniz paraya göre, istediğiniz anket sonucunu yayınlar. Biz bu anketi düzenlerken, kılı kırk yardık. Hiçbir isim önermedik. Anket sonuçlarını değerlendirirken, gelen en az 100 tane telefon sonucunu belgelendiremeyeceğimiz için ayrıca Whatsapp’tan atılan yazıları da değerlendirmeye almadık. Sadece 05353705065 nolu telefona gelen SMS’leri ve info@egeajans.com mail adresine gelen oyları değerlendirdik. Anket sonuçlarımızın doğruluğu hakkında bazı insanların kaygıları olabilir. Bunu da biz normal karşılıyoruz. Çünkü parayı verenin düdüğü çaldığı anket şirketleri var. Biz Bayraklı Belediyesi’nin görevlendireceği kişi veya kişilerle bilgilerimizi paylaşmaya hazırız. Gelen SMS’lerdeki telefon numaralarının son üç rakamını kapatarak kendilerine deklare edebiliriz.

        İlginç sonuçlar çıktı. Bazı adayların ismini yazmıyoruz çünkü çok düşük seviyede SMS geldiği için bu arkadaşları dikkate almadan ilk üç sırayı paylaşmak istiyoruz.    

        Benim için sürpriz olmayan (uzun süredir hazırlıklar içinde olduğunu gördüğüm)  Adnan Alabay için 292 oy geldi. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal için 87 oy, Bayraklı Belediye Başkanı aday adayı olmuş olan, halen Büyükşehir Belediyesi, Eshot Genel Müdür Yardımcısı Kerim Özer’e 84 oy geldi. Bu sonuçlar birinin belediye başkan adayı olacağını göstermez. Köprünün altından çok sular aktı. Ama görünen o ki, çoğu kimsenin tahmin etmediği, Eski İl Başkan Yardımcısı Adnan Alabay’ın ağırlıklı çıkması birilerini şaşırtır ama ben şaşırmadım. Gazetecilik öngörü işidir. Uzun zamandır ben Adnan Alabay’ın bu işe hazırlandığının farkındayım. Sayın Alabay erken çıktığı için yol mu alır, yoksa erken çıktığı için çok mu yıpratılır bunu zaman gösterir. Bu sonuçlar başka aday adaylarının çıkmayacağı anlamına gelmez. Yirmi gün sonra bu konuda ikinci bir anket düzenleyeceğiz. Sanırım o zaman daha farklı adaylara da rastlayabiliriz.

HOŞÇAKALIN, SEVGİYLE KALIN.

Daha önce bu konuda yaptığımız haberin linki aşağıdadır.

https://www.egeajans.com/izmir/bayraklida-belediye-baskani-kim-olmali-h88357.html

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0