BAYRAKLI MECLİSİNDE TARİHİ KARAR


Bünyamin Kütük

Bünyamin Kütük

02 Ekim 2019, 11:24

BAYRAKLI MECLİSİNDE TARİHİ KARAR

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımda Bayraklı Belediyesi Meclis toplantısında alınan tarihi karardan bahsetmek istiyorum. 1 Ekim Salı günü Bayraklı Belediyesi’nin olağan meclis toplantısında çok ilginç şeyler yaşandı. Karşılıklı atışmalar ve sürtüşmelerden sonra gündeme damgasını vuran tarihi bir karar olarak kabul ettiğim “kadına şiddet ve öfke kontrolü” için alınan olumlu kararı sizlere açıklamadan önce oturumda neler yaşandı biraz onları irdeleyelim, sonra da alkışlanacak kararı sizlere anlatalım.

Meclisin açılışında CHP Grup Başkan Vekili Yeşim Tekoğlu söz alarak her türlü teröre karşı olduklarını ve terörü kınayan bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın akabinde AKP Grup Başkan Vekili Abdullah Aktaş söz alarak bu konuşmanın amacı dışına çıktığını belirterek “siyasallaştırma yapıyorsunuz” diye protesto etti. Yine AKP’nin deneyimli meclis üyesi Özgür Hızal söz alarak CHP’nin Fetö’nün sözcülüğünü yaptığını ima ederek bunu kınadığını söyleyince CHP grubu çok ağır bir şekilde topluca bu konuşmayı protesto edip, her türlü teröre karşı olduklarını Fetö’nün de bir terör örgütü olduğunu belirterek AKP kuruluna yönelik “dün Fetö’yü kucağında büyütenler böyle bir konuşmayı yapamaz” deyince ortalık son derece gerginleşti. Oturumu yöneten Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Serdar Sandal her türlü teröre karşı olduklarını söyledi. Meclis üyelerinin şunu iyi bilmesi gerekir ki BELEDİYE MECLİSLERİNDE ÜLKENİN SİYASAL YAPISINI YANİ SİYASALLAŞMASINI GÜNDEME ALAMAZLAR, TARTIŞAMAZLAR. ONLARIN İŞİ KENDİ BELEDİYE SINIRLARI İÇİNDE VATANDAŞA “NASIL HİZMET EDERİZ” ANLAYIŞI OLMALIDIR. Ben bir köşe yazarı olarak bunu anlayamadım, siyasi show mu yapılıyor ey değerli meclis üyesi arkadaşlarımız? Bu tür konuşmaları Belediye Meclisinde niye yaparsınız? Ortalığı niye gerersiniz? Açın bakın Meclis iç tüzüğünüze; sizin hiç birinizin bu tür olayları mecliste konuşma hakkınız yoktur. Aklınız sıra durumdan vazife mi çıkarıyorsunuz? Sizin terörü kınayan karar almanız neyi değiştirir. Meclis tutanaklarına geçebilir misiniz? Her türlü terörün Allah belasını versin! Hain Fetö de , pkk da bir terör örgütüdür. Bunun aksini iddia eden mi var? Bırakın bu ucuz işleri, asli görevinize dönün.

Bakın Meclis’te Bayraklı’nın en büyük sorununun kentsel dönüşüm olduğu, çeperlerdeki yani gecekondu diye tabir edilen mahallelerdeki vatandaşlarımızın mağduriyetini nasıl önleyebiliriz, onlara nasıl yardımcı oluruz? Geçmişteki yapılan beş binlik plan iptal edildi. Büyükşehir Belediyesi bu iptal kararını istinaf mahkemesine taşıdı. Şimdi siz parti ayırımı yapmaksızın tek vücut halinde Büyükşehirle iş birliği yaparak, vatandaşımızın mağduriyetini nasıl önlersiniz onlara bakın. Bir saate yakın karşılıklı atışma, yani halk tabiriyle geyik muhabbeti yapıldı. Fazla konuşmaya yönelik bir egonuz varsa, evinizin duvarlarına konuşarak bu egonuzu tatmin edin. Dün izleyiciler sıkıldı. Oturumu mecburen bekleyen bürokratlar sıkıldı, herkesin işi gücü var. İsterseniz derlenin, toparlanın ve konuların özünü tartışın.

BAKINIZ! DÜN BENİ EN ÇOK SEVİNDİREN VE TARİHİ KARAR OLARAK KABUL ETTİĞİM BAYRAKLI BELEDİYESİNE EVLİLİK AKDİ (NİKAH) İÇİN BAŞVURANLAR İÇİN KADINA ŞİDDETİ ÖNLEMEDE VE ÖFKE KONTROLÜNÜ SAĞLAMADA ÇİFTLERİN UYUM İÇİNDE YAŞAMASINDA, İYİ GÜNDE KÖTÜ GÜNDE BİRLİKTE OLMALARI, BİRBİRİNE İNSANİ DEĞER VERMELERİ AÇISINDAN, BELEDİYENİN BU ÇİFTLERE BELLİ BİR SÜRE İÇİNDE EĞİTİM VERMESİNİ, AVUCUMUN İÇİ KIZARINCAYA KADAR ALKIŞLARIM. BU ÖERİYİ KİM DÜŞÜNDÜYSE, KİMLERİN BUNDA PAYI VARSA İNSANLIK ADINA KENDİLERİNE MÜTEŞEKKİRİM. SİZ BÖYLE GÜZEL KARARLAR ALIN, BİZ DE SİZİ GEREKLİ YERLERE BASIN OLARAK TAŞIYALIM. Bir daha ki toplantıda böyle güzel kararların devamını beklemek umuduyla..

HOŞÇA KALIN… SEVGİYLE KALIN…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cihat ŞIK - 9 ay önce
Özgür hızal ın kim olduğunu bilmiyorum hiçte merak etmiyorum ama şunu demek istiyorum,onun haddine değil ATATÜRK 'ün partisine fetöcü diye hitap etmes
I aynaya baksın.Ama bizim gurubun bu şekilde demecine çok tepkisi lazım ama....
Avatar
Ferdi kikiş - 9 ay önce
MaşAllah güzel bir yaklaşım arzu edersen sy sandal ile beni bir görüştür nasıl olması gerektiği hakkında tecrübelendireyim kendisini ve o kurumda görev alacakları kıymetli abim..
Öncelikle 6284 sayılı yasaya o yasanın çıkmasına sebep olan istanbul sözleşmesine ve dahi medeni hukuk davaları olan boşanma davalarına bile sayın mahkeme hakimlerimizin bile aklını alt üst eden mantık ve felsefe olgularına ki hukuk mantık ve felsefe değildir hukuk haktır doğrunun yanlıştan hakkını almasıdır hakkaniyet ise maddi olgular değil insani değerlerin varoluşudur.istediği kadar üniversite diploması olsun insanın lakin kendine bir saygınlığı sevgisi yoksa yaptıklarınız boşa gider senin kalemin hızlıdır bizim kalbimiz dediğimiz her kelamın arkasındayız.onun için öncelik yaşama hakkı olan herkese nefes alıp vermesinde kolaylık sağlamaktır paylaşmak.evlendirme metnine aynen şunu yazdırın iyi günde yanında olup kötü günde her türlü hile ve iftira ile hayatı zindan edeceğime sağlığında yanında hastalığında anamın yanında olacağıma ben özgürlüğü elinde olan insan görünümünde kimliği belirsiz bir nesne olarak yalandan söz veriyorum.Şimdi sizin yapmak istediğiniz şey Aile Bakanlığının bir işi olsa gerek kanımca...öfke:öteki ferdi korkutma eğilimi olsa gerek bunu da en iyi yasa ile en kıymetli elmas niteliğindeki kadın (iyi ve düzgünler tenzih olunur)beceriyor.yan baktın taciz ettin vs yaptın yaptınnda daaa gidiyor...eşektenn düşmeden ata bincem diye uğraşmayın...sevgi ve dua ile ellerinde öperim.