BAYRAKLI BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİNDE BÜYÜK VURGUN

BAYRAKLI BELEDİYESİ TEMİZLİK İŞLERİNDE BÜYÜK VURGUN

Değerli okuyucularım, bugünkü köşe yazımda uzun süredir devam ettiği öne sürülen bayraklı belediyesi temizlik işlerindeki bir vurgundan sizlere söz edeceğim. Bu birimde uzun süredir büyük yolsuzluk yapıldığı hep idda edilir ve ajansımıza çeşitli ihbarlar yapılırdı. Lakin elimizde somut deliller olmadığı için bugüne kadar hiçbirini ciddiye alıp haber yapmadık. Şimdi ise Bayraklı Belediyesi Temizlik İşlerindeki vurgun ortalığı karıştırmıştır. Bu vurgun, küçük çaplı, bireysel değil organizedir. İki gün önce olan bu vurgunu sizlere anlatmaya çalışalım.

                Perşembe akşamı, mesai saatlerinden sonra temizlik işlerine sivil üstü kapalı bir kamyon gelir. MKE ya teslim edilmek üzere bekleyen hurdaları kamyona yüklerler güvenlik görevlisi kendilerini ikaz ederek “müdürün haberi var mı?” der. İddaya göre iki çavuş “Müdürün haberi var” derler. Bu sırada hem güvenlik kamerası kayıtta hem de dışarıdan birileri bu olayı kayıt altına almaktadır. Buna rağmen hurdalar götürülür. Her ne hikmet ise birileri devreye girer sabah saatlerinde hurdalar geri getirilir. Ortada ilginç iddaa ve savunma vardır. Sözde bu hurdalar MKE’nin beğenip almadığı hurdalardır. İşin garip tarafı hem temizlik işleri müdürü izindedir, hem de temizlik işlerinin müdürünün bağlı bulunduğu Başkan Yardımcısı da izindedir. (Bundan daha iyi bir fırsat sanırım olamazdı.) güvenlik görevlisi gerekli olan tutanağı tutmuştur. Ama kendisine bilinmeyen güçler tarafından büyük baskılar yapılmıştır. Öyle bir suçluluk telaşı vardır ki hurdaları getiren kamyonun plakası tutanaklara geçmemiştir. Böyle bir lakayt tutanak olabilir mi? bu olaya karışanlardan birisinin ben şeytana uydum demesiyle organize hırsızlık örtbas edilemez hele hele ismi geçen diğer çavuşun bir önceki dönemde CHP ilçe örgütünde görevli olduğu iddası. eyvah eyvah eyvah…..

Bu olay bayraklıda çalkalanırken biz bilgiler netleşinceye kadar haber yapmadık. dün akşam üstü bayraklıda neler oluyor diye sosyal medyamda bir fragman attım. 3 dakika geçmeden Bayraklı Belediye Başkanı Sayın Serdar Sandal beni arayarak nedir bu durum diye sordu? Bende kendisine izah ettim. Bir müddet sonra Sayın Başkan beni tekrar arayarak gerekenin yapılacağını ucu nereye dayanırsa dayansın kimsenin gözyaşına bakılmaksızın sorunun çözüleceğini belirtti. Bende kendisine bu konuda inanıyor ve güveniyorum. Amaa dikkat edilmesi gereken bu ferdi bir suç değildir organizedir. İşin bir başka yönü de ben bir gazeteci olarak bu olaydan haberdar iken Belediye Başkanı Sayın Serdar Sandal’ın bu organize vurgunu benim sosyal medyada yayınladığım fragmandan öğrenmesi hayli düşündürücüdür. Bu olayda dahli olan, her kim var ise hangi yetkili bu işin içerisindeyse neden Belediye Başkanına anında bilgi vermezler. Olayı ört bas mı etmek isterler. Umarım ki Sayın Başkan Serdar Sandal kendisine bu bilgiyi geç verenler hangi yetkililer ise yanına çağırıp yasal yönden gereğini yapar. Sokaktaki vatandaş bu vahim durumu bilecek Belediye Başkanı en son öğrenecek. Vallahi kargalar güler. Bu olay yıllardır kamuoyunda dedikodu olarak tartışılırdı. Bu saatten sonra kimin yeğeni, kimin akrabası, kimin yakını ya da partiliymiş, eski ilçe yöneticisiymiş demeden, kimsenin gözünün yaşına bakmadan, kimseyi korumadan tüyü bitmeyen yetimin hakkını yiyen ahlaksızlara karşı yasal çerçevede gereken yapılmalıdır. Olay iki tane kendini bilmez çavuş ve bir güvenlik görevlisinden ibaret değildir. Tutanakta giren ve çıkan kamyonun plakasının yazılmaması hangi üst akılın eseridir. Bu kamyonda bulunup sorgulanıp Cumhuriyet Savcılığına olay aktarılmalıdır.

Biz Sayın Başkana inanıyoruz kimler işten atılır kimler savcılığa verilir. Kaç kişidir? Kamuoyu merak ile bekliyor. Bu tür ahlaksızlara gerekenler verilmelidir. Bunun takipçisi olmak Ege ajansın Bayraklı’ya vicdani borcudur.

Hoşça kalın sevgiyle kalın

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben orgeneral NAFİZ GÜRMAN MAHALLESİ MUHTARI HÜSEYİN DOĞAN 05357098592
Ben orgeneral NAFİZ GÜRMAN MAHALLESİ MUHTARI HÜSEYİN DOĞAN 05357098592 - 2 yıl Önce

Beni ararmısınız

google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0