AK PARTİ’DE EZBER BOZAN BAŞKAN ADAYI! TİMUR BİRCAN

AK PARTİ’DE EZBER BOZAN BAŞKAN ADAYI! TİMUR BİRCAN

Değerli okuyucularım; bugünkü köşe yazımda alışılmışın dışında bir AK Partili İlçe Başkan adayı hakkında yorum yapmak istiyorum. Özellikle şunun bilinmesini isteriz ki biz EGE AJANS olarak tarafsız bir medyayız. Bizim tarafımız Atatürk ilkeleri doğrultusunda insan hak hukuk ve inançlara saygılı devletin bölünmez bütünlüğünden taviz vermeyen her türlü terör örgütüne şiddetle karşı olan bir medya kuruluşuyuz. Ben bir CHP’li yazar olarak sayfam AKP ve MHP’lilere de açıktır. Ne zaman isterlerse ajansı ziyaret etsinler bizler onlarında haberlerini yapmaya hazırız. Ben yazı yazarken siyasi gömleğimi çıkartır herkese eşit mesafede olurum. Böyle bilinmesinde fayda var. Hiçbir zaman hırs ve ihtiraslarımız aklımızın önüne geçemez.

Kemalpaşa AK Parti ilçe başkanlığı seçimini yakından takip ediyorum. Bugüne kadar hiç bilmediğim hiçbir yakınlığımın olmadığı karşılıklı bir çay dair içmediğim Timur Bircan isimli bir kişinin AK Parti ilçe Başkanlığına adaylığını duyunca kendisini inceleme gereğinde bulundum. Önce bu kişi hakkında bazı bilgiler vereyim sonrada yorumumu eklerim. Bizim yapmış olduğumuz araştırmada Sayın Timur Bircan 1972 yılında Samsun Bafra da doğmuş ilk orta ve lise tahsilini Bafra da tamamlamış. 1995 yılına kadar Sinop’ un Boyabat ilçesinde sürücü kursu işletmeciliği yapmış. 1999 yılında Samsun O.M.Ü. Bafra Seracılık Meslek yüksekokulunda okumuş. Her ak partilinin fıtratında olduğu gibi ticarete yatkın birisi olduğundan 2000 yılında Bafra da Bircanlar cam mozaik şirketini kurmuştur. İşlerinin büyümesi sebebiyle ( iş dehası olan bu ak partilileri kıskanıyorum.) 2004 yılında İzmir Kemalpaşa da 2. Bircan cam mozaik adıyla fabrikasını kurmuştur. Yani başarılı bir iş adamıdır. Birazda siyaset yönünü inceledik. 2011 yılı şubat ayında Yaşar Kırkpınar’ın Kemalpaşa İlçe Başkanı seçilmesinden sonra Mali ve İdari İşler İlçe Başkan Yardımcısı Halkla ilişkiler Bşk. Yrd. ve Yerel Yönetimler Bşk. Yrd. Görevlerinde bulunmuştur. Daha sonra Bülent Delican’ nın AK Parti İl Başkanı olmasından sonra Teşkilat Bşk. Yrd. lığı aynı zamanda Küçük Menderes ( Ödemiş Kiraz Bayındır Beydağ ) Bölge Koordinatörlüğü görevini yerine getirmiştir. Daha sonra AK parti İl Başkanlığına gelince bu dönemde de Karaburun Menderes Seferihisar Bölge Koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Şuanda AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli’ nin döneminde ise halen Güzelbahçe Koordinatörlük görevine devam etmektedir.

Sayın Bircan’ ın AK Parti içerisinde aldığı görevler ve parti içindeki çalışmaları AK Parti tarafında mutlaka değerlendirilir ve karşılığını bulur. Bu tarafı benim konum değildir. Ak Parti ne eder nasıl değerlendirir, başarılı mıdır? Başarısız mıdır? Veya bu işe yeterli midir? Diye nasıl karar veriri bilemem. Ama ticaretten bu kadar başarılı olmuş istihdam yaratmış yani insanlara ekmek vermiş bir kişi benim için daima muteberdir. Bir insan olarak VE BENİM HAFIZAMDAKİ AKP ZİHNİYETİNDEN ÇOK FARKLI OLARAK GÖRDÜĞÜM KİBİRDEN UZAK HALK İLE KAYNAŞABİLEN MEVCUD İKTİDARIN GÜCÜNÜ ÇOĞU AKP LİLER GİBİ KENDİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANMAYAN CÜZDAN DEĞİL VİCDAN DİYEN BU KİŞİ ŞAYET KEMAL PAŞA İLÇE BAŞKANI OLURSA AKP FABRİKA AYARLARINA DÖNÜYOR DİYE SEVİNİRİM. AMAAAAA BİR CHP Lİ OLARAK KEMALPAŞA DA BİZE PARTİSEL ANLAMDA BİR SIKINTI YARATABİLİR, YANİ BİZİM İÇİN HİÇ ARZU ETMEDİĞİMİZ CİDDİ BİR RAKİP OLUR. YAPTIĞIMIZ ARAŞTIRMALARDA VATANDAŞ DEYİMİ İLE ÇALMAYAN, ÇARPMAYAN İKTİDARIN GÜCÜNÜ KENDİ EMELLERİ DOĞRULTUSUNDA KULLANMAYAN HALKA TEPEDEN BAKMAYAN SON ZAMANLARDAKİ O AKP NİN KİBİRİ VARYA O KİBİRİ ORTADAN KALDIRAN HALK İLE BARIŞIK İNANÇLI VE İNANCINI ASLA SU İSTİMAL ETMEDEN YAŞAYAN HAKİKATEN TOPLUMUN ÖZLEDİĞİ HALK İLE BARIŞIK BİR ADAM. TOPLUMUN BİR BİREY OLARAK BU TÜR İNSANLARIN GÖREV ALMALARI MİLLETE HİZMET VERMELERİ İNANIN BENİ DE ÇOK MUTLU EDER. AMA SİYASİ YÖNDEN BAKARSAM AK PARTİYİ DERLİYECEK, TOPARLIYACAK BİR ADAY KONUMUNDA OLAN TİMUR BİRCAN SEÇİLMESİ BİZE PARTİ OLARAK ZOR ANLAR YAŞATABİLİR.

Sayın Timur Bircan’ ın AK Parti tarafından tercih edilip edilmediğini biz bilemeyiz. Çünkü iktidardan nemalanmayı seven AKP’ de o kadar çok insan var ki Timur Bircan onların işine gelemez. Dümenleri bozulur. Timur Bircan’ ın önüne olmadık engeller çıkartılır. Çünkü bu adam farklı birisi toplum ile barışık insanları ötekileştirmeyen, insana insan olduğu için değer veren AK Parti de yönetici olunca; Hangi ihaleyi alacam? Hangi devlet malını bedava kiralayacağım?  Demeyen Milli Emlak’ ın kapısını aşındırmayan siyasetin finansmanını kendi cebinden karşılayan çok az karşılaştığımız siyasi bir figür. Bu yazımdan sonra inşallah bizi ziyaret eder bizde kendisini çok iyi tanıma fırsatını buluruz.

Sayın Timur Bircan’ ın önüne AK Parti de bazı çıkar grupları tarafından engel çıkaracağını görmemek için saf olmak lazım. Çünkü bu aday ezber bozan bir aday o zaman Sayın Timur Bircan’ ın engel çıkartabilecekleri için yazımızı bir fıkra ile bitirelim:

BİRGÜN AKIL HASTANESİNDE DELİLER NAMAZA BAŞLAMIŞ. DOKTORLAR ŞAŞIRMIŞ DELİLERLE ALAY ETMEK İÇİN FIRSAT ARIYAN MÜDÜR DELİLERİ DIŞARI ÇIKARTIP SİZİ HACI YAPACAM DEMİŞ. DELİLER SEVİNMİŞ. MÜDÜR DELİLERE BİNANIN ETRAFINDA DÖNMELERİNİ VE BUNUN TAVAF ETMEK OLACAĞINI SÖYLEMİŞ. HEPSİ BİRDEN DÖNMEYE BAŞLAMIŞLAR. ARADAN BELLİ ZAMAN GEÇTİKTEN SONRA MÜDÜR MASASINDA ÇAYINI İÇERKEN BİRDEN PENCEREDEN İÇERİ TAŞLAR YAĞMAYA BAŞLAMIŞ. KAFA KIRIK, GÖZ PATLAK BİR HALDE PENCEREDEN BAĞIRMIŞ. “NE YAPIYOSUNUZ SİZZZZ?” DELİLERDEN GELEN CEVAP: “TAVAFIMIZ BİTTİ. ŞİMDİ ŞEYTAN TAŞLIYORUZ.”

KİM İSTERSE, KİMİN NASİBİ VARSA BU FIKRADAN DERS ÇIKARSIN !!!

HOŞÇA KALIN SEVGİYLE KALIN.

YORUM EKLE
google.com, pub-5691823233856454, DIRECT, f08c47fec0942fa0